Erişilebilirlik

CANLI BLOG- Dünya: Vaka Sayısı Günde 100 Bin Artarak 900 Bine Yaklaştı

Dünya genelinde vaka sayısı bir günde yaklaşık 100 bin kişi artarak 900 bine yaklaşırken ölü sayısı da 50 bine yaklaştı.


14:50

‘Rusya ABD’ye Uçakla Yardım Gönderiyor’

Rus devlet televizyonu, ABD’ye tıbbi malzeme ve maske taşıyan bir askeri uçağın Moskova yakınlarından havalandığını bildirdi.

Rus haber ajansı Interfax da, Kremlin sözcüsü Dimitriy Peskov’un ‘‘Trump insani yardımları minnetle kabul etti’’ sözlerine yer verdi. Peskov’un ayrıca zamanı geldiğinde gerekirse ABD’nin de tıbbi yardım sağlamasını umduğunu söylediği kaydedildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hafta başında telefonda görüştüğü ABD Başkanı Donald Trump’a yardım teklifinde bulunmuş ve iki lider Corona virüsüyle mücadele yollarını görüşmüştü.

Trump muhaliflerinin Rusya Savunma Bakanlığı’nın Amerika'ya yardım uçağı göndermesini eleştirmesi bekleniyor.

Moskova’nın bu tür yardımları nüfuzunu arttırmak için jeopolitik ve propaganda amaçlı kullandığını savunan muhalifler, Trump’ın Rusya’dan uzak durmasını talep ediyor.

14:23

Rosatom'un Dört Çalışanında Corona Enfeksiyonu

Rus devlet nükleer enerji şirketi Rosatom, dört çalışanında Corona virüsü enfeksiyonu görüldüğünü doğruladı. Interfax haber ajansına göre Rosatom CEO'su Alexei Likhachev, bu çalışanlarından birinin Macaristan'da olduğunu bildirdi.

Rusya'da şimdiye kadar 2 bin 777 Corona enfeksiyonu ve 25 ölüm vakası kaydedildi.

12:57

Rusya Lideri Putin Kabine Toplantısını Telekonferansla Yapacak

Daha önce ziyaret ettiği hastanede bir araya geldiği doktorda Corona virüsü tespit edilmesinin ardından Rusya Lideri Vladimir Putin de sosyal mesafe kuralına dikkat ediyor. Kremlin Sarayı'ndan yapılan açıklamada, Putin'in sağlığının iyi olduğu ancak kendisini diğer kişilerden uzak tutmayı tercih ettiği belirtildi.

Bu nedenle Rusya Lideri'nin kabinesiyle yapacağı toplantısını da telekonferans yöntemiyle gerçekleştireceği açıklandı. Putin'in ziyaret ettiği hastanede el sıkıştığı başhekim Denis Protsenko'nun da Corona virüsü testinin pozitif çıkmasının ardından kendi ofisinde karantina altında olduğu açıklandı.

12:23

İran'da Ölü Sayısı 3 Bin 36'ya Yükseldi

İran'da resmi rakamlara göre, Corona virüsü salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 36 kişiye ulaştı. Ülkede son 24 saatte 138 kişi daha hayatını kaybetti. Ülke genelinde görülen vaka sayısı da son olarak 47 bin 593 olarak açıklandı. İran Sağlık Bakanlığı, bugüne dek 15 bin 473 kişinin de tedavi olarak hastanelerden taburcu edildiğini açıkladı.

Daha fazla

XS
SM
MD
LG