Erişilebilirlik

Trump’ın Otelinde Hareketli Dakikalar


Donald Trump’ın Washington’daki otelinde hareketli dakikalar yaşandı. Arabasında silah ve cephane bulunan bir otel müşterisi, gözaltına alındı.

43 yaşındaki Bryan Moles, Beyaz Saray’ın çok yakınındaki Trump Uluslararası Oteli’nden polis tarafından götürüldü.

Bir ihbar üzerine harekete geçen polis, şüphelinin aracında bir adet tabanca, bir tüfek ve 90 kurşun ele geçirdi.

Pennsylvania Polisi’nin Gizli Servis ile irtibata geçerek Moles’un silahlı biçimde Washington’a seyahat ettiği bilgisini paylaştığı açıklandı.

Polis şefi Peter Newsham, Moles’un amacının henüz bilinmediğini söyledi. Newsham, olayın derinlemesine araştırıldığını, ama bu durumdan çok endişe duyduklarını açıkladı. Polis şefi, “Ulusumuzun başkentinde olası bir facianın eşiğinden dönüldüğüne inanıyorum” dedi.

Şüphelinin aracını, valeye teslim ettiği ve silahların da pencereden görülebildiği öne sürüldü.

Bryan Moles’un ise polise, travma sonrası stres bozukluğu yaşayan bir savaş muharibi olduğunu ve Trump’ı desteklediğini söylediği öne sürüldü. Polis bu iddiaları doğrulamadı. Şüphelinin Pennsylvania’nın Erie kentinde acil servis doktoru olduğu açıklandı.

Moles, tehlikeli silah bulundurmak, ruhsatsız tabanca ve kayıtsız cephane taşımakla suçlanıyor. Polis, Moles’un tehdit yarattığına dair yeterli kanıta ise sahip değil.

Trump Oteli de bir açıklama yayınladı. Açıklamada, “Misafirlerimizin güvenliğini çok ciddiye alıyoruz. Bu, bizim birinci önceliğimiz. Bu sabah yetkililer, şüpheli davranan bir şahsı tutukladı” denildi. Açıklamada, süren soruşturma ile ilgili başka bir bilgi yer almadı.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Biden Enflasyonu Düşürme Yasasını İmzaladı
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:36 0:00
XS
SM
MD
LG