Erişilebilirlik

Sanders Biden’ı Desteklediğini Açıkladı 


(ARŞİV)

Demokrat Parti’den başkan aday adaylığı yarışında kampanyasını geçen hafta askıya alan Vermont Senatörü Bernie Sanders, yarışta tek kalan eski Başkan Yardımcısı Joe Biden’ı desteklediğini açıkladı.

Sanders, internet üzerinden Biden’la ortak yayına çıktı ve ülkedeki her kesimi eski başkan yardımcısını desteklemeye çağırdı.

Senatör Sanders, ‘‘Tüm Amerikalılar’ı, her bir Demokrat’ı, her bir bağımsızı, çok sayıda Cumhuriyetçi’yi, benim de desteklediğim adayınıza destekte birleşmeye çağırıyorum. Trump’ı tek dönemlik başkan yapmalıyız. Bunun olması için elimden gelen ne varsa yapacağım’’ diye konuştu.

Biden'ın uzun süredir kendisine rakip olan Sanders tarafından resmen desteklenmesinin, Başkan Donald Trump'a karşı yarışılacak seçimler öncesinde Demokrat Parti içerisinde birliği sağlamaya yardımcı olabileceği yorumları yapılıyor.

Sanders da Corona virüsü salgınını da gerekçe göstererek partininin şimdi bir araya gelmesi gerektiği mesajını verdi.

Bernie Sanders 2016 seçim kampanyasındaysa bugünkünün tersi bir tavır ortaya koymuş, Demokrat başkan adayının resmen ilan edildiği parti kurultayından hemen önce Hillary Clinton'a desteğini beyan etmişti.

Biden da internet yayınında Sanders'a, ''Sizin desteğiniz çok anlam ifade ediyor'' dedi ve Sanders'ı ''Daha adil bir Amerika için en güçlü ses'' diye niteledi.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Biden Ohio'da 'Kurtarma Planı'nı Anlattı - 7 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:22 0:00
XS
SM
MD
LG