Erişilebilirlik

Oğlunu Döven Baltimorelu Anneye Övgü Yağıyor


Oğlunu Döven Baltimorelu Anneye Övgü Yağıyor
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:00:26 0:00

Baltimore’da pazartesi günü yaşanan ayaklanmaya karışan oğlunu döve döve kalabalıktan çıkaran anneye kamuoyundan övgü yağıyor.

Toya Graham, oğlu Michael’ı televizyonda diğer gençlerle birlikte polise taş atarken görmüş, bunun ardından kabalalıkta oğlunu bularak, döve döve bölgeden uzaklaştırmıştı.

Altı çocuk annesi Toya Graham sosyal medyada “yılın annesi” olarak anılmaya başladı.

Baltimore Emniyet Müdürü Anthony Batts, “Keşke çocuklarını kontrol eden daha fazla anne-baba olsa” diye konuştu.

16 yaşındaki oğlu Michael’i televizyonda polise taş atarken izleyen Graham, sokağa fırlayarak kalabalığa dalmış, yerel bir televizyon kanalının kamerası önünde oğluna bağırıp çağırmış, defalarca tokat atarak kalabalıktan uzaklaştırmıştı.

Annenin kamera önünde, “İnanamıyorum, yapmak istediğin şey bu muydu? Sana buraya geleceğimi söylemedim mi?” diye bağırdığı gözlendi.

Olay sakinleştikten sonra CBS televizyonuna konuşan anne Toya Graham, kendini kaybettiğini, öfkelendiğini, çocuğunun böyle bir olaya karışmasını istemediğini söyledi. Graham ayrıca oğlunun gözaltında hayatını kaybeden Freddie Gray gibi olmasını istemediğini sözlerine ekledi.

25 yaşındaki siyah genç Freddie Gray’in bu ay ortasında gözaltında ölümü, Baltimore’da şiddet olaylarına varan gösterilere yol açmıştı. Gözaltında bir hafta sonra hayatını kaybeden Gray’in omuriliğinin zedelendiği bildirildi.

XS
SM
MD
LG