Erişilebilirlik

New York’ta Tren Kazası 103 Yaralı


New York’ta Long Island bölgesine giden yolcu treni Brooklyn Atlantic Terminal’ de raydan çıktı. New York İtfaiye Teşkilatı (FDNY) kazada 103 kişinin hafif yaralandığını açıkladı.

Rockaway’den hareket eden LIRR (Long Island Rail Road) treni, yoğun yolcu trafiğinin yaşandığı sabah saatlerinde Brooklyn Atlantic Terminalinde platformda bekleyen yolculara çarptı.

Sabah 8.20’de meydana gelen kaza sonrası yararlılar çevrede bulunan hastanelere kaldırıldı. Bazı hafif yararlılara, ilk yardım ekipleri terminalde müdahale etti.

Kaza sırasında büyük panik yaşandı. Görgü tanıkları terminalde bekleyen yolculara büyük bir gürültüyle çarpan treninin terminalde büyük bir duman kitlesi oluşturduğunu belirttiler.

New York'ta Tren Kazası
lütfen bekleyin
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

Kaza sırasında trende 600 - 700 kadar yolcunun bulunduğu belirtildi. Yaralıların çoğunun ayakta tedavisi yapıldı.

New York Valisi Andrew Cuomo trenin normal bir hızla seyrettiğini belirtti. Vali Cuomo, yaralıların durumun iyi olduğunu, kazada en ağır yaralan kişilerde bile hayati tehlike olmadığını belirtti. Cuomo,” En ağır yarılı olarak ayak kırıklarını sayabiliriz” dedi

Terör saldırısı korkusu büyük panik yarattı

Yetkililer trenin platforma çarpması sırasında meydana gelen patlama ve duman sonucu bir terör saldırı olması korkusuyla terminalde büyük paniğin yaşandığını belirtti.

Tren kazası nedeniyle bazı tren hatlarındaki seferler geçici olarak durduruldu. Yetkililer kazayla ilgili soruşturma başlatıldığını belirtti.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Giuliani Büyük Jüri Karşısında İfade Verdi - 17 Ağustos
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:44 0:00
XS
SM
MD
LG