Erişilebilirlik

Kutlamalar Virüsün Yayılmasını Tetikleyebilir


ABD'de Kutlamalar Devam Ediyor
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

Resmi olmayan sonuçlara göre ABD’nin 46’ın başkanlığına seçilen Joe Biden’ın seçim zaferini kutlamak için milyonlarca Demokrat Partili Amerikalı sokaklara döküldü.

Ülkenin büyük kentlerinde sokaklara çıkan milyonlar Biden’ın başkanlığa seçilmesini sabahın ilk ışıklarına kadar kutladı.

Aralarında New York, Washington DC, Los Angeles, Miami, Boston, San Francisco, Detroit, Chicago, Philadelphia, Boston gibi kentlerin bulunduğu onlarca metropolün meydan ve sokaklarında Biden’ın başkanlığa seçilmesi gece boyunca kutlandı.

Demokrat Partililer, Joe Biden ve Kamala Harris’in Cumartesi akşam saatlerinde yaptığı konuşmaları kent meydanlarındaki dev ekranlardan izledi.

Biden, şimdiye kadar en fazla oy alan aday olarak seçildi ve ABD tarihinde şimdiye kadar en büyük çaplı, coşkulu ve milyonlarca kişinin katıldığı kutlamalar gerçekleşti.

Sabaha kadar süren kutlamalarda küçük çaplı olaylar yaşansa da ülke genelinde düzenlenen kutlamalarda önemli bir olay yaşanmadı.

Sokağa çıkanların genelde maske takmalarına rağmen sosyal mesafe kurallarına dikkat etmedikleri görüldü.

Sabaha kadar süren kutlamalarda yaşanan yakın görüntüler sağlık uzmanlarını endişelendirdi. Uzmanlar, Biden’ın seçim zaferini kutlamak için sokağa dökülen milyonların Corona virüsü vakalarını tetiklemesinden kaygı duyuyor.

XS
SM
MD
LG