Erişilebilirlik

İsveçli Milletvekili 'O Geceyi' Anlattı


İsveçli Milletvekili 'O Geceyi' Anlattı

Mavi Marmara’nın aralarında bulunduğu gemi konvoyundaki Yunan şilebinde bulunan Türk kökenli İsveç Milletvekili Mehmet Kaplan, İsrail’in müdahalesinde yaşananları Amerika’nın Sesi’ne anlattı.

Kaplan, Mavi Marmara’daki silah seslerini duyduklarını ancak kendi bulunduğu gemide herhangi bir çatışma yaşanmadığını anlattı.

Söyleşiyi dinlemek için sağ üst köşedeki linke ya da aşağıdaki Windows Media oynatıcısına tıklayın.

  • 16x9 Image

    Yıldız Yazıcıoğlu

    Yıldız Yazıcıoğlu, 1994-1998 döneminde Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Mesleğe 1997 yılında Cumhuriyet’te stajyer olarak başladı. 1998-2000 döneminde yüksek lisans eğitimine devam etti. 2000 – Mayıs 2009 döneminde Milliyet’te mesleki kariyerini cumhurbaşkanlığı ve parlamento muhabirliği noktasına taşıdı. 2009 - 2011 yıllarında ABD’nin başkenti Washington DC’de kariyerini sürdürdü ve farklı medya kuruluşları için temsilcilik – yorumculuk görevlerini yürüttü. Bu dönemde VOA Türkçe’de eğitim aldı ve görev yaptı. Ardından Ankara’ya dönüşünde Habertürk TV’de, ArtıBir TV’de görevler üstlendi. Şu anda VOA Türkçe ekibinde görev almayı sürdürüyor.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

ABD Bağımsızlık Günü'nü Kutluyor - 4 Temmuz
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:24 0:00
XS
SM
MD
LG