Erişilebilirlik

Erdoğan ABD'li Yatırımcı ve İşadamlarıyla Buluştu


71. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu çalışmaları için New York’ta bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA) tarafından düzenlenen akşam yemeğine katıldı.

Resmi temasları süresince Manhattan’da konakladığı Peninsula Oteli’nde düzenlenen çalışma yemeğinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan,Amerikalı yatırımcı ve işadamlarıyla biraraya geldi.

Erdoğan’ın, yatırımcı ve işadamlarına Türkiye’ye yatırım yapın çağrısında bulunduğu belirtildi.

İkili görüşmelerini sürdüren Erdoğan, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Muhammed bin Naif Bin Abdulaziz Al-Saud, Japonya Başbakanı Shinzo Abe, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, ve Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor’u konakladığı Peninsula Oteli’nde görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikili temasları kapsamında ayrıca Dünya Ekonomik Forumu Başkanı Klaus Schwab ve Coca-Cola Türk CEO’su Muhtar Kent’i de kabul etti.

Erdoğan’ın ikili görüşmelerinin içeriği konusunda bilgi verilmedi. İkili temaslara bazı bakan ve bürokratların da katıldığı görüldü.

Erdoğan’ın New York’ta son günü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 71. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu çalışmaları için geldiği New York’ta resmi temaslarının üçüncü ve son gününde Yahudi kuruluşlarının temsilcilerini kabul edecek, ABD'de Türk Sivil Toplum Kuruluşları tarafından düzenlenenprograma katılacak.

Erdoğan, New York eski belediye başkanı ve Bloomberg’in CEO’su Michael Bloomberg’u kabul edecek, üst düzey Amerikalı yatırımcılarla biraraya gelecek. Erdoğan, ABD’deki, Müslüman toplumu temsilcilerini de kabul edecek.

Erdoğan, TURKEN tarafından onuruna düzenlenecek gala yemeğine katılacak. Erdoğan’ın, daha sonra özel uçağıyla beraberindeki heyetle birlikte New York JFK Havalimanından Türkiye’ye hareket edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Japonya Dışişleri Bakanı Şinzo Abe'yle
Cumhurbaşkanı Erdoğan Japonya Dışişleri Bakanı Şinzo Abe'yle

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Trump’a FBI Aramasında Nükleer Belge İddiası - 12 Ağustos
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:57 0:00
XS
SM
MD
LG