Erişilebilirlik

Drone Teknolojisi Şaşırtmaya Devam Ediyor


Drone Teknolojisi Şaşırtmaya Devam Ediyor
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:01:53 0:00

Drone yani insansız hava aracı teknolojisi giderek gelişirken, bu araçların tasarımları da değişmeye ve şaşırtmaya devam ediyor. Yumurta şeklinde tasarlanan PowerEgg adlı insansız hava aracının Ekim ayında tüketicilerle buluşması bekleniyor. PowerEgg’in tek özelliği şekli değil. Bu insansız hava aracı, el hareketleriyle yönlendirilebiliyor.

Yumurta şeklindeki yeni insansız hava aracı, piyasadaki diğer insansız hava araçlarına hiç benzemiyor. Tek bir düğmeyle, yumurtanın etrafındaki pervaneler açılıyor. Ayrıca gerçek zamanlı HD video aktarımı yapabilen bu uçan robot sayesinde, kullanıcılar sosyal medya hesaplarına anında resim yükleyebiliyor.

PowerEgg, küresel teknoloji firması PowerVision tarafından tasarlanmış.

Huber Hu, “PowerEgg kamerası 4K video ve 12 megapiksel fotoğraf çekebiliyor. Ayrıca 3 eksenli çerçevesi, görüntünün sabitlenmesini sağlıyor. Ayakların katlanıp açılabildiği özgün tasarımı sayesinde de, kameranın önündeki görüntüyü hiçbir şey engellemiyor. Bu tasarımla, 360 derecelik panoramik görüntüleme mümkün,” şeklinde konuşuyor.

Drone, geleneksel bir uzak kumandayla yönetilebiliyor. Ayrıca kullanıcılar bu uçan robota el hareketleriyle de manevra yaptırabiliyor.

Hu, “Bilgisayar oyunu kumandalarına benzer şekilde çalışıyor. El hareketlerinizi takip ediyor” şeklinde konuşuyor.

Diğer bazı insansız hava araçlarında olduğu gibi, PowerEgg de selfie özelliği taşıyor. Ayrıca, elle komut vermenin zor olduğu durumlarda, otomatik çekim yapabiliyor.

PowerEgg saniyede 5 metre yükseliyor.

Huber Hu, “Saatte 47 kilometre hıza ulaşabiliyor ve 2 bin metrenin üzerine çıkabiliyor. Ancak yasalara göre, insansız hava aracı kullanıcılarının 120 metrenin altında uçuş yapmaları gerekiyor,” diyor.

PowerEgg’in sırt çantasına sığacak boyutlarda olması sayesinde, kullanıcılar egzotik bir seyahat sırasında yaşadıkları maceraları tamamen farklı bir bakış açısından görüntüleyebiliyor.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

ABD’de Enflasyonda Yavaşlama - 10 Ağustos
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:52 0:00
XS
SM
MD
LG