Erişilebilirlik

Kalın ve O'Brien Telefonda Görüştü


Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert C. O’Brien’la bir telefon görüşmesi yaptığı açıklandı.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Kalın ve O’Brien’ın Libya, Doğu Akdeniz ve Filistin konularını görüştükleri ifade edildi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcülüğü açıklamasında “İbrahim Kalın ve Robert C. O’Brien arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde ikili ilişkiler, Libya, Doğu Akdeniz ve Filistin konuları etraflıca ele alındı. Yapılan görüşmede Türkiye’nin hem Libya’da hem de Doğu Akdeniz’de sorunların uluslararası hukuk çerçevesinde, barış ve müzakere yoluyla çözülmesinden yana olduğu belirtildi. Filistin konusunda ancak iki devletli, Filistinlilerin de kabul ettiği, adil bir plan ile bölgede huzur ve istikrarın sağlanabileceği vurgulandı” denildi.

Yarın da Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa turunda olan ABD Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’yla biraraya gelecek. Pompeo dün Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias’la Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki faaliyetleri konusuda bir görüşme yapmıştı.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Biden ve Erdoğan Nato Zirvesinde Görüşecek - 27 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:42 0:00
XS
SM
MD
LG