Erişilebilirlik

Boston Saldırısıyla İlgili Çelişkili Haberler


Olay yerinde bulunan bir patlayıcı cihaz parçası
Boston’daki bombalı saldırı ile ilgili olarak bir zanlının tutuklandığı yolundaki haber Adalet Bakanlığı tarafından doğrulanmadı.

CNN televizyonu güvenlik yetkililerine dayanarak saldırıyla ilgili olarak bir zanlının tutuklandığını bildirmişti.

Güvenlik yetkilileri haber ajanslarına bir güvenlik kamerasının tesbit ettiği görüntüde zanlının bombaların patladığı yerlerden birine bir çanta taşır ve sonra bırakırken görüldüğünü açıkladı.

CNN televizyonu videonun bir giyim mağazasındaki kamera tarafından kaydedildiğini bildirirken Boston’daki yerel bir televizyon istasyonu tarafından yayınlanan bir video da zanlının hareketlerinin izlenmesinde önemli rol oynadı.

FBI yetkilileri daha önce iki bombanın yerleştirildiği düdüklü tencereler dahil bir çok parçasının bulunduğunu bildirdi.

Yetkililer, düdüklü tencerelerden birinin kapağının olay yakın bir binanın damında bulunduğunu da açıkladı.

Federal Soruşturma Bürosu FBI düdüklü tencere parçaları, küçük bir kutuya bağlanmış birkaç santimlik yanık kablo, yüksek kapasiteli bir pile tutuşturulmuş kırmızı ve siyah teller, küçük bir çivi ve kan lekeli bir fermuarın fotoğraflarını yayınladı.

Boston Maratonu’nun bitiş çizgisi yakınında birkaç saniye aralıkla patlayan iki bomba, aralarında sekiz yaşında bir erkek çocuğun da bulunduğu üç kişinin ölümüne, 178 kişinin de yaralanmasına yol açtı. Yaralılardan bir kısmının kol ve bacaklarını kaybettiği bildiriliyor.

Massachusetts hastanesinden bir doktor, durumları ciddi olan yaralılarda iyileşme görüldüğünü açıkladı.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

EKOTÜRK Stüdyo VOA 25 Haziran-6. Gün
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:26:16 0:00
XS
SM
MD
LG