Erişilebilirlik

Amerikalı Yüzücüler Rio’da Soyuldu


Ryan Lochte ve diğer 3 Amerikalı yüzücü Rio’da taksilerini durduran hırsızlar tarafından soyuldu. Amerika Olimpiyat Komitesi’nin açıklamasına göre hırsızlar, yüzücülerin paralarını ve diğer eşyalarını çaldı.

Lochte, NBC Televizyonu’na yaptığı açıklamada hırsızlardan birinin alnına silahı dayadığını, cüzdanını ve cep telefonunu çaldığını söyledi. Olayda yaralanan olmadığı da gelen bilgiler arasında.

Lochte ve takım arkadaşları olay sırasında taksi ile Fransız Olimpiyat Takımı’nın kentin güneyindeki konuk evinden dönüyordu.

Amerika Olimpiyat Komitesi Sözcüsü Patrick Sandusky yazılı açıklamasında, “Taksileri, sporcuların paraları ve eşyalarını isteyen, kendilerini silahlı polis yetkilileri gibi gösteren kişiler tarafından durduruldu” dedi. Sandusky, atletlerin durumunun iyi olduğunu ve yetkililerle işbirliği yaptıklarını da kaydetti.

Sandusky, hırsızların nakit para ve kredi kartlarını çaldığını, çalınan Olimpiyat madalyası olmadığını vurguladı.

Lochte, NBC Televizyonu’na yaptığı açıklamada, “Bizi taksiden dışarı çıkardılar, polis kartlarını gösterdiler, ışık yoktu, sadece polis kartları vardı, silahlarını çektiler ve yere yatmamızı söylediler, diğerleri yattı ama ben yatmadım, yanlış birşey yapmadığımızı söyledim, sonra biri silahını çıkardı, alnıma dayadı, yere yat dedi, ellerimiz yukarı kaldırdım, paramızı aldı, cüzdanımı aldı” dedi.

Sokak suçları Olimpiyat organizatörleri için önemli bir endişe kaynağı. Brezilya, Olimpiyat oyunlarının güvenliği için 85 bin asker ve polis görevlendirdi.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

ABD’de Enflasyonda Yavaşlama - 10 Ağustos
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:52 0:00
XS
SM
MD
LG