Erişilebilirlik

'Yurtdışı Oyları Yakıldı' İddiası


‘Yurtdışı Oyları Yakıldı’ İddiası
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:00:12 0:00

Milletvekili genel seçimi için yurtdışı seçmenlerin kullandığı yaklaşık 1 milyon oyun sayıldığı Ankara’daki ATO Congresium’da oluşturulan oy sayım merkezinde arbede yaşandı. Bir sandık kurulu başkanının bir sandıktan 76 fazla oy çıktığı iddiasıyla oyların imha edileceğini açıkladı

Milletvekili genel seçimi için yurtdışı seçmenlerin kullandığı yaklaşık 1 milyon oyun sayıldığı Ankara’daki ATO Congresium’da oluşturulan oy sayım merkezinde arbede yaşandı.

54 ülke ve 112 temsilciliklerin yanı sıra, gümrük kapılarında kurulan seçim sandıklarından çıkan oylar saat 17:00 itibariyle sayılmaya başlandı. Ancak oy sayım işleminin başladıktan 30 dakika sonra salondaki sükunet yerini gerginliğe bıraktı.

“Yakılmış oy zarfları gördük”

Bir sandık kurulu başkanının bir sandıktan 76 fazla oy çıktığı iddiasıyla oyların imha edileceğini açıkladı. Müşahitlerin geçersiz zarfların imha edilmesine itiraz etmesi sonrası yaşanan tartışma arbedeye dönüştü. Yer yer yumruklaşmaya dönen arbedeye polis müdahale etti. Amerika'nın Sesi muhabiri Yıldız Yazıcıoğlu, gazeteciler olarak olay yerinde yakılmış oy pusuları gördüklerini kaydetti.

Amerika’nın Sesi Ankara muhabiri Yıldız Yazıcıoğlu, ayrıntıları Ankara’dan bildiriyor.

lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:05:07 0:00


XS
SM
MD
LG