Erişilebilirlik

Washington'da Stratejik IŞİD Toplantısı


Başkan Obama, Savunma Bakanı Chuck Hagel ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Martin Dempsey ile

Başkan Obama ve Amerikalı komutanlar aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 22 koalisyon ülkesinin savunma bakanları ile harekatın karşısındaki sorunlar ve ileriye dönük bir strateji belirleme konusunu ele alıyor

Başkan Barack Obama ve Amerikalı komutanlar aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 22 koalisyon ülkesinin savunma bakanları ile Suriye ve Irak’ta IŞİD’e karşı savaş stratejisini görüşüyor.

ABD GenelKurmay Başkanı Martin Dempsey’in basın sözcüsü, Washington’un hemen dışındaki Andrews Askeri Havaüssü’nde yapılacak toplantılarda operasyonu bekleyen sorunlar ve ileriye dönük bir strateji belirleme konusunun ele alınacağını açıkladı.

Yoğun programı nedeniyle katılamayacak olan Genelkurmay başkanı Necdet Özel’i, toplantıda Genelkurmay Harekat Dairesi Başkanı Korgeneral Erdal Öztürk temsil edecek.

Öteyandan Kobani’de Kürt milislerle IŞİD militanları arasında çatışmalar devam ediyor.

Merkezi İngiltere’deki Suriye İnsan Hakları Gözlemevi Pazartesi gecesinden beri Amerika öncülüğündeki koalisyonun IŞİD hedeflerine beş hava saldırısı düzenlediğini bildirdi.

Bölgedeki eylemciler Kürt milislerin Kobani yakınlarındaki bir stratejik tepeyi ele geçirdiğini ve tepede dikili IŞİD bayrağını indirdiğini haber veriyor.

XS
SM
MD
LG