Erişilebilirlik

VOA Yöneticisi Anısına Başarılı Türk Gazetecilere Harvard Bursu


Uzun yıllar Amerika’nın Sesi bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan ve geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden gazeteci Robert Long ve eşi Joan Rebecca Siregar Long

Uzun yıllar Amerika’nın Sesi bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan ve geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden gazeteci Robert Long anısına başarılı Türkiye vatandaşı gazetecilere bir yıl boyunca Harvard’da gazetecilik bursu verileceği açıklandı.

Film yapımcısı ve haber merkezi yöneticisi Robert Long Amerika’nın Sesi’nde uzun yıllar uluslararası haberleri takip eden gazetecilerle omuz omuza çalıştı. Long, değişen dünyada gazetecilerin karşılaştıkları sorunlarla yakından ilgilendi. Long hayatını gazetecilik mesleğinde yüksek standartları sürdürmeleri konusunda meslektaşlarına ilham vermeye adamıştı.

Long ailesi adına eşi Joan Rebecca Siregar Long, eşinin hayatta birçok konuda tutkulu olduğunu, bu tutkulardan en büyük ikisinin de gazetecilikte gerçeğe olan bağlılığı ve Türkiye sevgisi olduğunu söyledi. Long, “Onun büyük tutkuyla bağlı olduğu Türkiye’ye olan sevgisini oradaki gazetecileri destekleyerek onurlandırmak istedik” dedi.

Robert L. Long Neiman Bursu, Türkiye vatandaşı gazetecilerin başvurusuna açıldı. İnternet üzerinden yapılacak başvuruları değerlendirilen gazeteciler kabul edildikleri takdirde, bir yıl boyunca Harvard Üniversitesi’ndeki diğer Nieman bursu alan öğrencilerle birlikte derslere katılacak, yüksek lisans dersleri alabilecek, mesleki ve liderlikle ilgili becerilerini ilerletmek için çeşitli çalışma gruplarına katılacak.

Harvard Üniversitesi Nieman Gazetecilik Vakfı ve New York’taki Türk Hayırseverlik Fonu (Turkish Philanthrophy Fund) tarafından açıklanan burs için başvuruların 1 Aralık 2017 tarihine kadar yapılması gerekiyor.

Başvuru kriterleri ve nasıl başvuru yapılabileceği http://nieman.harvard.edu/fellowships/apply/ adresinden öğrenilebilir.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Trump Şirketinin Yöneticisi Vergi Suçunu İtiraf Etti
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:43 0:00
XS
SM
MD
LG