Erişilebilirlik

Ünlü Şarkıcı Whitney Houston 48 Yaşında


Ünlü Şarkıcı Whitney Houston 48 Yaşında

9 Ağustos’da 48 yaşına giren Whitney Houston, 1985 yılında kendi adını taşıyan ilk albümüyle müzik dünyasına hızlı bir giriş yapmıştı. Albümde Houston’ın 1 numaraya çıkan “Saving All My Love For You,” “How Will I Know” and “Greatest Love Of All” adlı şarkıları da yer alıyordu. Sanatçı iki albüm daha çıkardı bundan sonra ve 1992’de “Bodyguard” adlı filmin altı şarkısını seslendirerek büyük bir çıkış yaptı.

Ünlü Şarkıcı Whitney Houston 48 Yaşında
Ünlü Şarkıcı Whitney Houston 48 Yaşında

Filmde Kevin Costner’la başrolü paylaşan Whitney Houston aylarca adından söz ettirdi. Bodyguard’ın hit şarkısı, Dolly Parton’ın ünlü “I Will Always Love You” adlı parçası tam 14 hafta listelerde 1 numarada kaldı. Whitney ayrıca 1995’te başrolünü oynadığı “Waiting To Exhale” filminin şarkılarını da seslendirdi. 1996 yılında büyük ses getiren “The Preacher’s Wife” adlı bir film daha çevirdi ve bu filmdeki 13 şarkıyı seslendirdi. Bu albüm büyük ilgi gördü. “My Love Is Your Love,” 1998’de çıkardığı albüm oldu, onu 2000 yılında 36 şarkılık “Greatest Hits” adlı antoloji izledi.

Whitney Houston 2001 yılında Arista Plak Şirketi’yle birkaç albümlük ve 100 milyon dolarlık dev bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşma çerçevesinde çıkardığı ilk albüm olan “Just Whitney” piyasaya çıktığı ilk gün 200 bin adet satıldı. Bunu 2003’te çıkan “One Wish” adlı albümü izledi sanatçının. 2004 yılında Whitney Houston Çin’de ilk konserini verdi. Şengkay’daki Hongkou Futbol Stadyumu’nda 20 bin kişilik bir izleyici kitlesine onlarca şarkı söyleyen Whitney Houston, bu deneyimi için “Rüya gibiydi” dedi. Çin’de Pekin Ulusal Oyimpiyat Spor Merkezi’nde de sahneye çıkan sanatçı, 2004 yılından buyana üç kez uyuşturucu ve alkol tedavisi için rehabilitasyona girdi.

Ünlü Şarkıcı Whitney Houston 48 Yaşında
Ünlü Şarkıcı Whitney Houston 48 Yaşında

Ekim 2006’da eşi Bobby Brown’dan boşanmak için mahkemeye başvuran Whitney Houston, altı yıl aradan sonra 2009’da ilk albümünü çıkardı. “I Look To You” tüm dünyada üç milyon adet sattı, “”Million Dollar Bill” adlı parça listebaşı oldu. Whitney Houston bu albümü tanıtmak için Asya, Avustralya ve Avrupa’yı içine alan 50 konserlik dev bir turne gerçekleştirdi.

Son yıllarda özel hayatındaki sorunlar yüzünden başarısına gölge düşen Whitney Houston hayranları sabırla sanatçıdan yeni albümler bekliyor.

XS
SM
MD
LG