Erişilebilirlik

Türkler Washington’da Barış İçin Yürüdü


1915 olaylarının yıldönümü olarak kabul edilen 24 Nisan günü başkent Washington’da ‘Barış ve Dayanışma Yürüyüşü’ yapıldı.

145 Türk-Amerikan sivil toplum kuruluşunca oluşturulan Yönlendirme Komitesi'nin organize ettiği yürüyüşe, Amerika’nın çeşitli eyaletlerinden yaklaşık iki bin kişi katıldı.

Ellerinde, ‘Bırakın tarih karar versin’, ‘Bölünmeyelim, birleşelim’ yazılı dövizler bulunan Türkler, Beyaz Saray önündeki La Fayette Park’ta sabah saatlerinde buluştu ve dayanışma mesajları verdi.

Organizasyon komitesinin yayınladığı açıklamada, “söz konusu faaliyet herhangi bir siyasi bir nitelik taşımamakta olup, yürüyüş ve karşı gösteriler için hukuki izinleri temin edilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Barış yürüyüşü, Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği'nde son buldu.

Öte yandan “Barış ve Dayanışma Yürüyüşü'' kapsamında, başkent Washington’un simgelerinden biri olan Lincoln Anıtı önünde biraraya gelen 150 profesyonel dansçı, Türk Bayraklarıyla dans gösterisi yaptı.

Türkler Washington’da Barış İçin Yürüdü
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:05:59 0:00

  • 16x9 Image

    Mehtap Çolak Yılmaz

    Mehtap Çolak Yılmaz, 1997 yılında Star Haber’de başladığı televizyon haberciliğine, 2000 yılında ATV Haber’le devam etti. Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde haber takip etti, söyleşiler ve canlı yayınlar yaptı. 2003 yılında iki ay boyunca Irak’ın işgalini Bağdat ve Kuzey Irak’tan takip etti. 2005 yılında  ATV Haber Washington Temsilcisi olarak mesleğine Amerika’da devam eden Yılmaz, 2012 yılından bu yana da Amerika’nın Sesi’nde çalışıyor.

XS
SM
MD
LG