Erişilebilirlik

Türkiye’de Asker ve Polise Saldırı: 2 Ölü


Türkiye’de Asker ve Polise Saldırı: 2 Ölü
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

Suruç’ta düzenlenen intihar saldırısının ardından iki polisin öldürülmesiyle ilgili tartışmalar sürerken, bugün yine saldırı haberi geldi. Kilis’te sınırın Suriye tarafından açılan ateşte bir asker öldü. Diyarbakır’da trafik polislerine yönelik saldırıda ise bir polis öldü.

Kilis’in Elbeyli ilçesinde, sınır hattı üzerindeki askeri birlik, Suriye tarafındaki bölgeden düzenlenen saldırının hedefi oldu. İlk ateşte bir astsubay öldü, iki uzman çavuş yaralandı. Ateşin açıldığı bölge IŞİD’in denetiminde. Olayın ardından Türk askeri birlikleri, yoğun ateşle karşılık verdi. Yaralı uzman çavuşlar tedavi altına aldı. Ateşe karşılık verilmesi üzerine çatışma çıktı. Aralıklarla süren çatışmada bir IŞİD militanının öldüğü bildiriliyor. Saldırıda yaralanan askerler tedavi altına alındı.

Bir saldırı haberi Diyarbakır’dan geldi. Yenişehir İlçesi Şehitlik semtinde meydana gelen bir trafik kazasına müdahale eden polis ekibi, iki kişinin silahlı saldırısına uğradı. Polislerden biri başından diğeri ise vücudunun değişik yerlerinden yaralandı. Hastaneye kaldırılan polislerden Tansu Aydın kurtarılamadı. Yaralı polis Ali Karahan ise ameliyata alındı. Görgü tanığı Mahmut Aslan, kahvehanede oturduğu sırada 5-6 el silah sesi duyduğunu ve dışarı çıktığını belirterek, “İki polis yerde yatıyordu, saldırganları göremedik. Sağlık ekiplerini ve polisi çağırdık”

Saldırı ile ilgili yazılı açıklama yapan Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, saldırganların maskeli iki kişi olduğunu açıkladı. Saldırganların yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı. Dün Şanlıurfa’da evlerinde öldürülen iki polise yönelik saldırıyı PKK üstlenmişti.

XS
SM
MD
LG