Erişilebilirlik

Türk Teknoloji Şirketinden Tekerlekli Sandalyeye Yeni Bakış


AMS Mekatronik şirketinin girişimleriyle yürüme engelliler için yeni bir dönem başlıyor

Tek RMC “Robotik Mobilizasyon Cihazı“, AMS Mekatronik şirketi tarafindan Gebze Organize sanayi Bölgesi Teknopark’ta geliştirildi.

Kollarını kullanabilen yürüme engelli bir insanın, dışarıdan yardım almadan, tamamen kendi başına kısa bir sürede kullanmaya başlayabileceği, ayağa kalkabileceği ve gezebileceği bir cihaz. Kullanıcılarının ev, ofis ve alışveriş merkezi gibi iç mekânlardaki günlük işlerini tek başlarına yapabilmesine yardımcı olması için, klasik tekerlekli sandalyenin hemen hemen yarısı ebatlarında tasarlandı. Bununla birlikte üretici firma Tek RMC’nin tekerlekli sandalyelere alternatif olmadığının altını çiziyor.

Tek RMC’nin yürüme engellere getirdiği dört temel yenilik var: Tekerlekli sandalyenin aksine, RMC’ye arkadan oturuluyor. RMC ayrıca kullanıcılarına spor olanağı ve gerektiğinde dik bir duruş pozisyonu sağlıyor. Böylelikle yürüme engelli bir insan, alışverişte en üst raftaki ürünlere bile yetişebiliyor. En küçük taşıma cihazı boyutlarına sahip olması, tekerlekli sandalyelerin giremediği yerlere girme imkânı veriyor.

Tek RMC şirketi ve ürünü hakkında ayrıntılı bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://tekrmc.com.tr/

Yorumları oku (1)

Bu forum kapatıldı.
XS
SM
MD
LG