Erişilebilirlik

Türk Bayrağı Satışları Rekor Düzeye Ulaştı


Türk Bayrağı Satışları Rekor Düzeye Ulaştı
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Darbe girişimi sonrası halkın milli birlik ve beraberlik duyguları içinde hareket etmesi ve darbe girişimine karşı protesto gösterileri yapmaları, Türk bayrağı satışlarının rekor düzeye ulaşmasına neden oldu.

15 Temmuz’da yaşananları protesto etmek isteyen vatandaş, evlerini ve arabalarını Türk bayraklarıyla donattı. Halk ürk bayraklarıyla coşkulu bir şekilde sokaklara döküldü.

Tüm işyerleri, kamu kuruluşları, belediye binaları, sokaklar, meydanlar Türk bayraklarıyla donatıldı. Hal böyle olunca bayrak üretimi yapan firmalar 7 gün 24 saat çalışarak bayrak taleplerini karşılamaya çalışıyor.

Bursa ve İstanbul’da bayrak üretim atölyesi bulunan Önder Günay, yaşanan üzücü olaylardan sonra, bayrak taleplerinin çok arttığını ve siparişleri yetiştirmek için kesintisiz üretim yaptıklarını, yine de talepleri karşılayamadıklarını söyledi “Keşke bu olaylar olmasaydı da ben bu kadar satış yapmasaydım” diye konuştu.

Türkiye’de vatandaşların, darbe girişimine karşı sürdürdükleri eylemler devam ediyor. Türk bayraklarıyla donatılmış meydanları dolduran vatandaşlar, bir süre daha Türk bayrağına olan talebin devam edeceğini gösteriyor.

XS
SM
MD
LG