Erişilebilirlik

TSK: Hakkari’de 17 PKK Hedefi Vuruldu


Konya'daki Hava Üssü

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada, ülkenin Güneydoğu’sundaki PKK hedeflerine 17 hava saldırısı düzenlendiği bildirildi

Açıklamada, hava saldırılarında Türkiye’nin İran ve Irak sınırına yakın Hakkari kenti kırsalındaki PKK hedeflerinin vurulduğu kaydedildi.

Hava operasyonları, Türkiye’de Pazartesi günü art arda yaşanan ölümlü saldırıların ardından geldi. Şırnak’taki saldırılarda dört polis, bir de asker ölmüştü. Gece yarısı ise askeri kontrol noktasında düzenlenen saldırıda bir asker daha öldü.

Türkiye, Temmuz sonunda ilan ettiği yeni terörle mücadele politikası kapsamında ülkenin Güneydoğu’sunda konuşlanmış PKK hedeflerini bombalıyor. Türk güvenlik güçleri ayrıca Suriye sınırındaki IŞİD hedeflerine de saldırılar düzenliyor.

Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği geçen hafta PKK'nın saldırılarına karşı Türkiye'nin kendini savunma hakkı olduğuna inandıklarını belirtmiş, PKK'ya saldırılarına son verme ve Türkiye'ye de orantılı güç kullanma çağrısı yapmıştı.

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ayrıca, ‘PKK şiddetten vazgeçerek, Türk hükümetiyle görüşmelere yeniden başlamalı’ mesajı verilmişti.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

EKOTÜRK Stüdyo VOA 25 Haziran-6. Gün
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:26:16 0:00
XS
SM
MD
LG