Erişilebilirlik

Trump Time Dergisine Konuştu


Başkan Donald Trump Time dergisine verdiği demeçte kanıt getiremediği suçlamalarından geri adım atmadı. Bu suçlamalar, eski Başkan Barack Obama’nın Trump Tower’da seçim kampanyası sırasında kendisini dinletmesi, diğerleriyse yasadışı 3 milyon göçmenin seçimde oy kullanması ve New Jersey’deki Müslümanlar'ın 2001’de ikiz kulelere saldırıyı kutlaması.

Trump bu iddialarını doğrulatmış değil, ayrıca bu iddialar başka kesimlerce şiddetle yalanlanıyor.

Trump, “Çok içgüdüleriyle hareket eden bir kişiliğim var, içgüdülerim doğru çıkıyor, herkes seçimi kazanamayacağımı söylediğinde ben kazanacağımı söylüyordum” dedi.

Amerika’nın 45. Başkanı, dinlenme suçlamalarıyla ilgili olarak, “Ne olacağını göreceğiz, kısa sürede çok şey tahmin ettim” dedi.

Temsilciler Meclisi İstihbarat Komisyonu’nun Cumhuriyetçi Partili Başkanı Devin Nunes, Trump’ın geçiş ekibi ve muhtemelen kendisinin bir raslantı olarak istihbarat birimlerince “yasalar çerçevesinde” izlenmiş olabileceğini kaydetti.

Devin Nunes, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) başkanı James Comey ve bazı ulusal güvenlik yetkilileri Obama’nın Trump’ı dinletmediğini söylüyor.

Trump’ın Nunes’in söyledikleriyle ilgili olarak ise, “Kim ne olduğunu biliyor? Bu yeni bir bilgi” dedi.

Trump, Nunes'le görüşmesini izleyen açıklamasında görüşmede Obama’ya karşı yönelttiği dinleme suçlamasıyla ilgili bazı bilgiler bulunduğunu hissettiğini kaydetti.

Başkan Donald Trump, yasadışı olarak 3 milyon oy kullanma iddiasıyla ilgili olarak, bu rakamdan daha fazla olduğunu söyleyen insanlar bildiğini belirtti. Trump, “Komisyonu bilgilendiriyoruz, üzerinde çalışacağız, çok ciddi bir sorun” dedi.

Trump, New Jersey’de 11 Eylül 2001’deki terör saldırılarına sevinenler bulunduğu iddiasıyla ilgili olarak Washington Post haberine atıfta bulundu. New Jersey polisi 11 Eylül saldırılarında kutlamanın olmadığını açıklamıştı.

Trump, “Neden özür dileyeyim, ben sadece gazetenin haberini günmede getiriyorum” dedi.

Bunun inandırıcılığına zarar verip vermeyeceğiyle ilgili soruya Trump, “Ne yanlış? Dürüstçe söyleyin bana” diye yanıt verdi.

Trump, “Size ne söyleyeceğim, içgüdüsel biriyim, hayatın nasıl olduğunu bilen biriyim” dedi.

XS
SM
MD
LG