Erişilebilirlik

Trump: ‘Terör Dini Özgürlüklere Yönelik En Büyük Tehdit’


Amerika Başkanı Donald Trump, terörün dini özgürlüklere yönelik en temel tehdit olduğunu söyledi ve seçim kampanyası sırasında verdiği vaadi yineleyerek buna son vereceklerini kaydetti.

Trump, dünyanın dört bir yanından dini liderin katıldığı geleneksel kahvaltı buluşmasında bir konuşma yaptı. Trump, “Terör durdurulmalıdır, durdurulacak da. Bir süre sıkıntı çekeceğiz ama terörü durduracağız,” dedi.

Trump tepki gören vize kısıtlamasına da değindi ve “Yönetimim, ülkeye kabul edileceklerin, bizim değerlerimizi, dini ve kişisel özgürlüklerimizi kucakladığından, her türlü ayrımcılığı ve baskıyı reddettiğinden emin olacağımız bir sistem geliştirecek,” dedi.

Kahvaltı toplantısı Washington’da 1953’ten bu yana sürdürülen bir gelenek. Etkinlik, Hıristiyan değerlere bağlı bir vakıf olan “Fellowship Foundation” ve Kongre üyelerinden oluşan bir komite tarafından düzenleniyor. Her yıl 3 binden fazla kişinin katıldığı toplantıda konuşan ilk Amerika Başkanı, Dwight Eisenhower’dı. O günden bu yana da tüm başkanlar bu toplantıda konuşma yaptı.

Bu yılki etkinliğe Cumhuriyetçi Senatör John Boozman ve Demokrat Senatçr Chris Coons, birlikte ev sahipliği yaptı. Toplantıya Ürdün Kralı Abdullah da katıldı.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Trump Şirketinin Yöneticisi Vergi Suçunu İtiraf Etti
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:43 0:00
XS
SM
MD
LG