Erişilebilirlik

Trump’tan Twitter’da Harvey Mesajları


Başkan Donald Trump, Twitter üzerinden paylaştığı mesajda, Teksas’ın Harvey Kasırgası’nın yaralarını sarması için daha yapılacak çok şey olduğunu belirtti. Trump Cumartesi günü yeniden Teksas’ı ziyaret edecek.

Cuma günü Twitter’dan paylaştığı mesajda Trump, ‘Teksas, canla başla çalışan herkesin sayesinde hızlıca iyileşiyor’ dedi ama daha yapılması gereken çok şey olduğunu da ekledi.

Öte yandan Başkan Trump’ın yeni işe alım ve bütçe tasarıları, Harvey Kasırgası sonrası için verdiği ‘toparlanma’ vaadinin yerine getirilip getirilemeyeceği konusunda soru işaretlerine yol açtı.

Teksas’a rekor düzeyde yağış ve sel felaketi getiren Harvey Kasırgası için Trump yönetimi, Federal Acil Durum Yönetim Dairesi FEMA’ya ek 5,9 milyar dolar ödenek ayrılması için öneri hazırlıyor.

Ancak Trump, afet yönetimi yapan federal birimle için önerdiği bütçe kesintisi tasarısından vazgeçmiyor. Bu birimlerin çoğunun yönetici pozisyonlarına Trump yönetimi tarafından atama yapılmış değil.

Afet sonrası yardımı, önerilen bütçe kesintilerinden ayrı gördüğünü belirten Trump, Harvey Kasırgası felaketi sonrası, kendi bütçesinden de 1 milyon dolar yardım çalışmaları için bağışladı.

Trump Twitter’da ayrıca, Beyaz Saray Genel Sekreteri’ni övdü ve yönetiminin rekor düzeyde işler başardığını dile getirdi.

Genel Sekreter John Kelly’nin, Başkan’la kimlerin görüşüp görüşemeyeceğini ve Başkan’a hangi bilgilerin ulaştırılacağını kontrol ettiği iddialarına karşı Trump Twitter’da Kelly’nin ‘çok iyi bir iş çıkarıyor’ olduğunu belirtti ve Kelly’nin yaptıklarından ‘oldukça etkilendiğini ve daha mutlu olamayacağını’ söyledi.

Trump yönetiminin her şeye rağmen, rekor düzeyde işler başardığını da sözlerine ekledi.

Trump Twitter’da şu mesajı da verdi: ‘Önümüzdeki günlerde ve haftalarda pek çok önemli kararlar alınacak. ÖNCELİK AMERİKA!’

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

EKOTÜRK Stüdyo VOA 6 Ağustos - 6. Gün
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:21 0:00
XS
SM
MD
LG