Erişilebilirlik

Trump Erdoğan'ın Ziyaretini Twitter'dan Duyurdu


Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Amerika Başkanı Donald Trump son olarak G-20 zirvesi kapsamında Japonya'da biraraya gelmişlerdi.

Amerika Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığı telefon görüşmesini Twitter’dan paylaştığı mesajlarla doğruladı. Dün akşam saatlerinde ikilinin yaptıkları telefon görüşmesinin ardından Trump, görüşmeye ilişkin bilgileri paylaştı.

Trump mesajında, “Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’la çok güzel bir telefon görüşmesi yaptık. Çatışmalar boyunca kaçmış olan aralarında Bağdadi’nin eşi ve kız kardeşinin de olduğu bazı IŞİD savaşçılarını yakaladıkları konusunda bana bilgi verdi” dedi.

Trump mesajının devamında da “Erdoğan’la Suriye sınırı, terörizmin ortadan kaldırılması, Kürtlerle sorunların giderilmesi ve pek çok konuyu konuştuk. Önümüzdeki hafta Çarşamba günü, 13 Kasım’da, Erdoğan’ı Beyaz Saray’a bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Dün akşam yapılan görüşmenin ardından Cumhurbaşkanlığı da bir süredir gerçekleşip gerçekleşmeyeceği merak konusu olan Washington ziyaretinin planlanan tarihte yapılacağını açıklamıştı.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

ABD Anayasa Mahkemesi Kürtajı Yasallaştıran Kararı Kaldırdı - 24 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:57 0:00
XS
SM
MD
LG