Erişilebilirlik

Tom Petty'nin Öldüğü Haberleri Yalanlandı


Daha önce öldüğü haber verilen Amerikalı rock sanatçısı Tom Petty'nin California'da bir hastanede hala yaşam mücadelesi verdiği bildiriliyor.

CBS.com haber sitesi, Tom Petty'nin Malibu’daki evinde bilincini kaybetmiş şekilde bulunduktan sonra hastaneye kaldırıldığını, kalp krizi geçirdiği anlaşılan sanatçının beyin ölümü gerçekleştiği için yaşam destek ünitesinden çıkarıldığını duyurmuştu.

Amerikan medyasının yanlış yayınladığı haberin ardından aralarında Traveling Wilburys adlı süpergrupta birlikte çaldığı Bob Dylan da olmak üzere, John Mayer, Shania Twain and Jon Bon Jovi gibi çok sayıda ünlü sanatçı taziye mesajı yayınladı.

Ancak TMZ.com sitesi, kimliğini açıklamadığı kaynaklara dayandırdığı haberinde fazla umut olmasa da Petty'nin hastanede hala yaşam mücadelesi verdiğini bildirdi.

1970'lerde "Tom Petty and the Heartbreakers" grubuyla şöhrete kavuşan Petty, "American Girl," "Freefallin" ve "Listen to Her Heart" gibi çok sayıda hit şarkıya imza atmıştı. Grup 2002’de Rock and Roll Hall of Fame’e kabul edilmişti.

Sanatçı son turnesini bir hafta önce Los Angeles’ta Hollywood Bowl konser salonunda tamamlamıştı. Petty, Aralık ayında Rolling Stone dergisine yaptığı açıklamada bunun grubun son turnesi olacağını söylemişti. Sanatçı, “Büyük olasılıkla çalmaya devam edeceğiz, ancak bir daha, bir turda 50 konser yapacağımızı sanmıyorum” demişti.

Petty'nin son durumu konusunda yakınları ve menejerinden bilgi alınamıyor.

XS
SM
MD
LG