Erişilebilirlik

Tom Petty Hayatını Kaybetti


Ünlü Amerikalı rock yıldızı Tom Petty, kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Pazar günü evinde bilincini kaybetmiş halde bulunan 66 yaşındaki rock yıldızı hastaneye kaldırılmış, ardından yaşam destek ünitesine bağlanmıştı.

Ancak Amerikan basını, Petty’nin beyin ölümü gerçekleştiği için yaşam destek ünitesinden çıkarıldığı yönünde dün akşam yanlış haberlere yer vermişti. Daha sonra Petty’nin hala yaşam destek ünitesine bağlı olduğu ancak kurtulma şansı olmadığı öğrenildi. Yanlış haberlerin ardından aralarında Traveling Wilburys adlı grupta birlikte çaldığı Bob Dylan da olmak üzere, John Mayer, Shania Twain and Jon Bon Jovi gibi çok sayıda ünlü sanatçı taziye mesajı yayınladı.

Bu kez yakınları Tom Petty’nin ölümünü doğruladı.

1970'lerde "Tom Petty and the Heartbreakers" grubuyla şöhrete kavuşan Petty, "American Girl," "Freefallin" ve "Listen to Her Heart" gibi çok sayıda hit şarkıya imza atmıştı. Grup 2002’de Rock and Roll Hall of Fame’e kabul edilmişti.

Sanatçı son turnesini bir hafta önce Los Angeles’ta Hollywood Bowl açıkhava konser alanında tamamlamıştı. Petty, Aralık ayında Rolling Stone dergisine yaptığı açıklamada bunun grubun son turnesi olacağını söylemişti. Sanatçı, “Büyük olasılıkla çalmaya devam edeceğiz, ancak bir daha, bir turnede 50 konser yapacağımızı sanmıyorum” demişti.

XS
SM
MD
LG