Erişilebilirlik

Tom Cruise-Katie Holmes Ayrılığında Ayrıntılar Ortaya Çıkıyor


Actor Tom Cruise and his wife, actress Katie Holmes
Hollywood’un “örnek çiftleri”nden sayılan Katie Holmes ve Tom Cruise çiftinin boşanacağı haberinin yankıları sürüyor. Amerikan magazin basını bugün Holmes’un boşanma dilekçesinde ilişkilerinin yaklaşık 6 ay önce “geri dönülmez” biçimde bozulduğunu anlattığını yazdı.

Çiftin yakınlarının gazetelerde yer alan açıklamalarına bakılırsa çiftin ayrılık kararında Cruise’un üyesi olduğu Scientology tarikatının etkisi büyük. Katie Holmes’un pek de parlak olmayan sinema kariyerinden de memnun olmadığı ve bu durumu Scientology tarikatının öğreti ve kurallarına bağladığı belirtiliyor.

‘Holmes’a Cinsellik İçeren Sahneler Yasaktı’

Son dönemde ses getiren bir film projesinde yer almak isteyen Holmes’un, Tom Cruise’un inançları gereği kendisini baskı altında hissettiği de magazin basınına yansıyanlardan. Çiftin adını açıklamayan bir yakını Tom Cruise’un, Scientology kuralları gereği Holmes’un cinsellik içeren sahnelerde yer almasına izin vermediğini söyledi. Amerikan Us Magazine dergisine konuşan kaynaklar, “Katie uzun süredir çok mutsuzdu. Yaptığı her hareketin kontrol edildiğini düşünüyordu. Son haftalarda ise mutsuzluğu artmıştı. Şimdi kendisini özgür hissediyor” dedi.

Holmes’un ayrılık kararında artık okul çağına gelen kızları Suri’nin eğitimi konusunda çiftin yaşadığı anlaşmazlığın da etkili olduğu söyleniyor. Cruise’un kızının Scientology öğretileriyle eğitilmesi gerektiğini düşündüğü ancak Holmes’un bundan rahatsız olduğu belirtiliyor.

Katie Holmes’un boşanma dilekçesini vermiş olması, Cruise’u şaşırtmış görünüyor. Çifte yakın bazı isimler, Cruise’un çevresine boşanma konusunda hazırlıksız yakalandığını söylediğini anlatıyor.
XS
SM
MD
LG