Erişilebilirlik

Tikrit Savaşı İkinci Haftasına Girdi


Tikrit yakınındaki Tal kasabasına girmeye çalışan Şii milisler

Tikrit yakınındaki kasabalara girmeye çalışan Irak kuvvetleri ve Şii milisleri, bina tepelerinde mevzilenen IŞİD keskin nişancıları ateş açarak durdurmaya çalışıyor

Tikrit operasyonu ikinci haftasına girerken Irak kuvvetleri ve müttefiki Şii milislerin ilerleme kaydettikleri, kentin çevresindeki kasaba ve köylerde IŞİD militanlarıyla çarpışmayı sürdürdükleri bildiriliyor.

El-Dour ve Albu Acil kasabalarının merkezine girmeye çalışan Irak kuvvetlerini bina tepelerinde mevzilenen IŞİD keskin nişancıları ateş açarak durdurmaya çalışıyor.

Bağdat’ı Musul’a bağlayan stratejik bir kent olan Tikrit halen binlerce Irak askeri ve Şii milis tarafından üç yandan kuşatılmış durumda.

ABD öncülüğündeki koalisyon uçakları ve Amerikalı askeri danışmanlar Tikrit operasyonuna katılmazken Irak kuvvetleri İran’dan taktik yardım alıyor.

Pazar günü Amerikan uçakları Musul, Kerkük ,Felluce ve Kobani çevresinde 12 hava saldırısı düzenledi.

Öteyandan merkezi İngiltere’deki Suriye İnsan Hakları Gözlemevi kuzeydeki Hassakeh ilinde 24 saattir süren şiddetli çatışmalarda en az Kürt savaşçı ve IŞİD militanının öldürüldüğünü bildiriyor.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

EKOTÜRK Stüdyo VOA 21 Mayıs-6. Gün
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:13 0:00
XS
SM
MD
LG