Erişilebilirlik

THY ABD’deki Üçüncü Özel Seferini Washington’dan Yaptı


THY ABD’deki Üçüncü Özel Seferini Washington’dan Yaptı
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:06:07 0:00

Türk Hava Yolları (THY) Corona virüsü tedbirleri nedeniyle Türkiye’ye dönemeyen ABD’deki Türk vatandaşları için özel seferler düzenlemeye devam ediyor. 23 Nisan’da New York ve Los Angeles’tan sefer yapan THY’nin bir sonraki seferi 24 Nisan akşamı yerel saatle 22.30’da Washington’dandı.

Söz konusu seferler için, geçici süreyle ABD'de bulunan kısa süreli vize sahipleri, öğrenciler, turistler, işçi ve iş görüşmesine gelen kişilere öncelik tanındı. Ülkelerine dönme taleplerini Büyükelçilik ve konsolosluklara ileten Türk vatandaşları, bilet işlemi sırasında ya da uçağa binmeden önce, Türkiye'ye döndükten sonra 14 gün karantinayı yazılı olarak kabul etti. Uçuş günü Corona virüsü belirtisi gösteren ya da daha önce virüs tanısı konulanlar uçağa kabul edilmedi.

23 Nisan’daki New York-Ankara seferine 349, Los Angeles-Ankara seferineyse 268 yolcu rezervasyon yaptırdı. Washington-Ankara uçağına rezervasyon yaptıranların sayısı da 349 oldu.

Dışişleri Bakanlığı tarafından organize edilen uçuşlar, tahliye işlemi değil, ticari sefer olarak düzenlendi. Bilet fiyatları tek yön için 799-899 dolar arasında değişti.

Corona virüsü salgını ortaya çıktıktan sonra THY, 27 Mart tarihinden itibaren New York ve Washington dışındaki tüm Amerika seferlerini, 14 Nisan tarihinde de tüm yurt dışı uçuşları durdurduğunu açıklamıştı.

XS
SM
MD
LG