Erişilebilirlik

Türkler Amerika'da Nasıl Avukatlık Yapabilir?


Türkler Amerika'da Nasıl Avukatlık Yapabilir?
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:06:14 0:00

Amerika her meslekten yabancıyı bünyesinde barındıran bir ülke. Türkiye de Amerika'ya beyin göçü veren ülkelerden. Türkler, üst düzey yöneticilerden, hizmet sektörüne çok geniş bir yelpazede Amerika'da iş hayatında varlığını sürdürüyor.

Ancak avulatlık, bambaşka bir alan. Anadili olmayan bir dilde hukuk terimlerini öğrenmek, savunma hazırlamak, dahası mesleğini bambaşka bir hukuk sisteminde sürdürmek mümkün mü? Sorunun yanıtı Türkiye'de hukuk fakültesini bitirdikten sonra Amerika'da avukatlık yapmaya başlayan Kağan Kocaoğlu'nda.

Kağan Kocaoğlu, Amerika'da avukatlık yapmak isteyen gençlerin merak edebilecekleri tüm soruları yanıtladı.

  • 16x9 Image

    Mehtap Çolak Yılmaz

    Mehtap Çolak Yılmaz, 1997 yılında Star Haber’de başladığı televizyon haberciliğine, 2000 yılında ATV Haber’le devam etti. Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde haber takip etti, söyleşiler ve canlı yayınlar yaptı. 2003 yılında iki ay boyunca Irak’ın işgalini Bağdat ve Kuzey Irak’tan takip etti. 2005 yılında  ATV Haber Washington Temsilcisi olarak mesleğine Amerika’da devam eden Yılmaz, 2012 yılından bu yana da Amerika’nın Sesi’nde çalışıyor.

Yorumları oku (1)

Bu forum kapatıldı.
XS
SM
MD
LG