Erişilebilirlik

İsyancılar Kaddafi'nin Karargahına Girdi


İsyancılar Kaddafi'nin Karargahına Girdi

Trablus'ta isyancılar şiddetli çatışmalardan sonra Kaddafi'nin karargahını ele geçirdi. El Cezire televizyonu muhabiri çatışmalar sırasında NATO uçaklarının karargahı bombaladığını bildirdi.

Yoğun dumanların yükseldiği karargahta isyancıların depolarak girerek çok sayıda silaha elkoyarken Kaddafi'nin nerede olduğu bilinmiyor.

Libya lideri Muammer Kaddafi’nin oğlu Seyfülislam sabaha karşı hükümet kuvvetlerinin kontrolündeki Rixon otelinde gazetecilerin önüne çıkmış, yandaşlarının sevgi gösterileri arasında Trablus’un hala babasına bağlı kuvvetlerin elinde olduğunu iddia etmişti.

Daha önce isyancıların liderleri ile Uluslararası Ceza Mahkemesi Kaddafi’nin oğlunun isyancıların elinde olduğunu açıklamıştı. Kaddafi’nin oğlu Seyfülislam Kaddafi, insanlığa karşı suç işlemekle suçlanıyor. Ceza mahkemesi Seyfülislam Kaddafi’nin yakalandığını doğruladığı haberlerini yalanladı, Ulusual Geçiş Konseyinden resmi bir açıklama almadığını bildirdi.

İsyancıların liderleri de daha önce gözaltına aldıklarını söyledikleri Muhammed Kaddafi’nin ellerinden kaçtığını açıkladı. Kaddafi’nin bir oğlu halen gözaltında.

Libya lideri Muammer Kaddafi’nin nerede olduğu ise bilinmiyor.

XS
SM
MD
LG