Erişilebilirlik

Trump: 'Artık Geri Dönme Zamanı'


Amerika Başkanı Donald Trump

Başkan Donald Trump Washington’da sabah erken saatlerde uyanır uyanmaz Twitter’dan Suriye’den Amerikan askerlerini çekme kararı konusunda mesajlar verdi.

Trump, Amerika’nın Ortadoğu’da sonsuza dek kalamayacağını, askerlerin ve Amerika’nın bölgeye harcadığı mali kaynağın artık Amerika’ya geri dönmesi gerektiğini dile getirdi.

Twitter mesajlarından birinde #MAGA yani “Amerikayı yeniden büyük yap” sloganına dair etiketi kullanan Trump, artık eve dönüp yatırımlar yapma vakti geldiğini belirtti.

Trump Twitter hesabından, “Suriye’den çekilme kararı sürpriz değil. Bunu yıllardır söylüyorum ve 6 ay önce açıkça bunu hayata geçirmek istediğimde bir süre daha kalınmasına karar verdim. Rusya, İran, Suriye ve diğerleri IŞİD’in yerel düşmanlarıydı. Orada işimizi yapıyorduk. Artık geri dönme ve ülkemizi yeniden inşa etme vakti geldi” mesajını paylaştı.

Bunun ardından yayınladığı ikinci mesajında da “Amerika, başkalarını her konuda korumak adına harcadığı ve sonunda kimseyi memnun edemediği, kıymetli hayatlar ve trilyon Dolarlar karşılığında Ortadoğu'nun polisi olmak istiyor mu? Orada sonsuza dek kalmak istiyor muyuz? Sonunda artık başkalarının savaşma vakti geldi” ifadelerini kullandı.

Trump art arda yayınladığı mesajlarının bir diğerinde de “Yalan haber medyasının haberlerinin aksine Rusya, İran ve diğer birçok ülke Amerika’nın Suriye’den çıkmasından memnun değil çünkü nefret ettikleri IŞİD ve diğerleriyle artık biz olmadan savaşacaklar. Dünyanın açık ara en güçlü ordusunu inşa ediyorum. IŞİD bize saldırıyor başları belada” diye yazdı.

XS
SM
MD
LG