Erişilebilirlik

Suriye IŞİD'in Başkentini Bombaladı


Rakka'da Suriye uçaklarının bombaladığı pazar yeri

Suriye savaş uçaklarının Rakka'da bir sanayi bölgesiyle bir pazarı hedef alan hava saldırısında en az 120 kişinin de yaralandığı bildirilirken ölü sayısının artması bekleniyor

Suriye savaş uçaklarının, İslam Devleti’nin başkent ilan ettiği Rakka’ya düzenlediği hava saldırısında ölü sayısı 95’e yükseldi.

Merkezi İngiltere’deki Suriye İnsan Hakları Gözlem örgütü, bir sanayi bölgesiyle kent müzesinin yakınındaki pazarı hedef alan bombardımanda en az 120 kişinin de yaralandığını bildirdi. Yaralıların bazılarının durumunun ağır olduğu, ölü sayısının daha da artmasının beklendiği belirtiliyor÷

Gözlem örgütü, ölenlerin en az 52’sinin sivil olduğunu bildiriken ne kadan milyitanın ölrünrüldüğü konusunda bir bilgi vermedi.

Öteyandan Papa Francis , terörist öldürür gibi sivil öldüren Suriye’nin uyguladığı “devlet terörünü” kınayan bir açıklama yaptı. Strasbourg’da Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Konseyi’ne konuşan Papa, IŞİD militanlarının diyaloğakapalı olduğunu belirtmekle birlikte, diyalog kapısının açık tutulması gerektiğini savundu.

XS
SM
MD
LG