Erişilebilirlik

İsrail'den Gazetecilere Uyarı


İsrail komandolarının geçen yılki filoda bulunan Mavi Marmara gemisine düzenlediği baskında dokuz Türk ölmüştü. Mavi Marmara bu yılki filoda yer almıyor

İsrail, Gazze çevresindeki ablukayı delmeye çalışacak deniz filosunda bulunan gazetecilerin on yıl boyunca ülkeye girmesini yasaklayacağını bildirdi.

Başbakanlık Basın Müşaviri Oren Helman, gazetecilere gönderdiği mektupta filonun Batılı ve İslamcı fanatikler tarafından oluşturulduğunu, katılanların İsrail yasalarını çiğneyeceğini belirtti.

Yabancı Basın Birliği, İsrail’in uyarısını kınadı ve bu ülkenin basın özgürlüğüne bağlılığı konusunda ciddi soru işaretleri yarattığını bildirdi.

10 gemiden oluşması beklenen yeni Gazze’ye yardım filosunda, yardım malzemelerinin yanı sıra yüzlerce Filistin yanlısı eylemci yer alacak. Filonun ne zaman yola çıkacağı bilinmemekle birlikte, bu hafta içinde yolculuklarına başlaması bekleniyor.

İsrail komandolarının geçen yılki filoda bulunan Mavi Marmara gemisine düzenlediği baskında dokuz Türk ölmüştü. Mavi Marmara bu yılki filoda yer almıyor.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

EKOTÜRK Stüdyo VOA 26 Mayıs
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:54 0:00
XS
SM
MD
LG