Erişilebilirlik

Sarah Jessica Parker’ın Başrolü Annelik


Sarah Jessica Parker’ın Başrolü Annelik
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00
Amerikan televizyonunun en ünlü isimlerinden biri olan Sarah Jessica Parker, aynı zamanda bir sinema yıldızı. Sex and the City dizisi ve filmiyle ünlenen oyuncu, özel hayatında oğluyla yakından ilgilenen bir anne.

Oyunu ve son moda giyimiyle ikonlaşan Sarah Jessica Parker, 1981 yılında Broadway müzikali Annie’deki başrolle çocuk yaşta sanat dünyasına sağlam bir giriş yaptı. Onu üne kavuşturan rol, aşırı moda düşkünü modern bir kadın olan Carrie Bradshaw karakteri oldu. Özel hayatındaysa Parker’ın en önemli rolü annelik.

Parker, “Çalışmadığım, sette olmadığım günler oğlumu okula götürüyorum. Anneler ve özellikle de çalışan anneler için zaman çok dar. Herşeye koşuşturmak, buarada güzel ve bakımlı görünmeye çalışmak hiç de kolay değil. Günlük işleri yaparken olmasa da, örneğin Londra’da bir tanıtım yaptığım zaman, ya da bir söyleşi sırasında hep bakımlı olmak zorundayım. Herkes ne giydiğime, makyajımın iyi olup olmadığına bakıyor. Çok güzel giysiler alıp giyebilecek durumda olduğum için memnunum. Bu günlerin tadını çıkarmaya bakıyorum çünkü şan, şöhret birgün bitecek. Giyim kuşam hayatımın en önemli konusu değil ama doğrusu bakımlı olmak hoşuma gidiyor,” şeklinde konuşuyor.

Sarah Jessica Parker’ın zevkli giyindiğini bilmeyen yok. Hem zevkli, hem de biraz çılgın. Televizyon dizisi 2004’te sona erdiğinden buyana da giyimiyle her zaman kendinden söz ettirdiği bir gerçek. Hatta bir moda ödülü de aldı.

2007’de Sarah Jessica Parker, Bitten adıyla kendi giyim koleksiyonunu çıkardı.

Ardından birçok ünlü isim gibi iş hayatına atıldı ve bir parfüme imza attı.

2005 yılında Londra’da Lovely adlı parfümünün tanıtım çalışmaları yaparken, herkesi taklit etmek niyetinde olmadığını vurguladı.

Parker, “Doğrusu, son 20 yıldır parfüm konusunu düşünüyordum. Param olursa ve sponsor bulursam, yapacağım ilk iş bu olacak derdim,” şeklinde konuştu.

Coty parfüm şirketinin sponsorluğunu kabul eden Parker, sadece adını vermekten çok şey yaptığını vurguluyor: “Koku üzerinde uzun süre çalıştım. Çalışmaların her aşamasına katıldım. Bu konuyla zaten ilgilendiğim için de böyle olmasını istedim. Beni tanıyanlar bilirler, sadece adımı verip bir kenara çekilmem mümkün değildi.”

Bazıları çok iyi bir adım attığını söyledi. Kimileri kokuyu beğenirken, bazıları yerden yere vurdu.

Bu Parker için çok da önemli değil, çünkü oyuncu olarak sağlam bir yeri var ve oynamak istediği rol de çok.

New York’ta yaşayan Sarah Jessica Parker,1990’larda uzun süre ünlü oyuncu Robert Downey Junior’la birlikteydi. Ancak 1997’de Broadway’in başarılı aktörlerinden Matthew Broderick’le evlendi. James adlı bir oğlu var. Eşi, oğlu ve işine ayırdığı zamanın dışında Hollywood Kadınlar Siyasi Komitesi adlı dernekte gönüllü olarak çalışıyor, ayrıca UNICEF’in iyiniyet elçisi olarak yardım çalışmalarına katılıyor.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Biden ve Erdoğan Nato Zirvesinde Görüşecek - 27 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:42 0:00
XS
SM
MD
LG