Erişilebilirlik

Sally Field Hollywood’da Yıldızına Kavuştu


Büyük oyun yeteneğiyle Hollywood’un vazgeçilmez yıldızlarından biri olan 67 yaşındaki Sally Field, Hollywood’da 50’nci sanat yılını, Ünlüler Kaldırımı’nda 2,524’üncü yıldızı alarak kutladı.

Sally Field, dünkü tören sırasında duygusal bir konuşma yaptı ve şunları söyledi: “Evet doğru, tam 50 yıl önce bugün burada, Sunset Bulvarı ve Gower Caddesi arasındaki noktada Hollywood yolculuğuma başladım. 17 yaşındaydım ve liseyi yeni bitirmiştim. Menajerim yoktu, Aktörler Sendikası’na üye değildim ve birden bire bir televizyon dizisinin yıldızı olmuştum.”

Sally Field sinemada adını altın harflerle yazmadan once 1964 yılında Gidget adlı televizyon dizisinde üne kavuştu. 25 yaşına kadar tam üç televizyon dizisi çevirdi ve hep manşet oldu.

Sally Field 1979 yılında Norma Rae adlı filmdeki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu dalında ilk Oscar ödülünü aldı. Bu filmde küçük bir kasabada sendikal haklar için müdadele eden bir fabrika işçisini canlandırdı.

Ünlü oyuncu ikinci Oscar heykelciğini 1984 yılında çevirdiği Places in the Heart filmindeki başarılı oyunuyla kazandı. Sally Field bu filmde de Büyük Buhran sırasında ekonominin çöktüğü dönemde aile çiftliğini kurtarmaya çalışan dul bir kadını oynadı.

Sally Field’ın en önemli filmlerinden biri Forrest Gump oldu. Field, bu filmdeki anne rolüyle adından çok söz ettirdi ancak Oscar başkasına gitti.

Ünlü oyuncu 2012’de Lincoln adlı filmde Abraham Lincoln’un eşi First Lady Mary Todd Lincoln’u canlandırdı. Bu rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Oscar’a aday gösterildi ancak ödülü alamadı.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

EKOTÜRK Stüdyo VOA 21 Mayıs-6. Gün
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:13 0:00
XS
SM
MD
LG