Erişilebilirlik

‘Saldırı Sonrası Tedirginlik Sürüyor’


‘Saldırı Sonrası Tedirginlik Sürüyor’
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:01:29 0:00

California'nın San Bernardino ilçesindeki silahlı baskının hala bir terör saldırısı olup olmadığı araştırılıyor. Silahlı saldırı olaylarının giderek arttığı Amerika’da yönetim, hala bireysel silahlanma konusunda yeterli adım atılmadığı konusunda eleştiriliyor. San Bernardino'da büyük panik yaratan, yolları ve işyerlerini saatlerce kapatan olay sonrası, bölgedeki Türklerden biriyle konuştuk... Saldırının yaşandığı engelli rehabilitasyon merkezi yakınındaki bir alışveriş merkezinde çalışan Sonay Keser, olay sonrası yaşananları Amerika’nın Sesi'ne anlattı.

Los Angeles’ın 100 kilometre doğusunda, 200 bin nüfuslu küçük bir kasabada yaşanan son şiddet dalgasından dolayı, bölgede yaşayanlarda hala tedirginlik hakim. Sonay Keser, evsizliğin ve işsizliğin yaygın olduğu küçük bir ilçe olarak tanımlıyor San Bernardino’yu. Bölgede, olay sonrası her ne kadar hayat normale dönmüş görünse de bazı iş arkadaşlarının işe gitmeye çekindiğini ve kendilerini güvende hissetmediklerini söylüyor.

  • 16x9 Image

    Mehtap Çolak Yılmaz

    Mehtap Çolak Yılmaz, 1997 yılında Star Haber’de başladığı televizyon haberciliğine, 2000 yılında ATV Haber’le devam etti. Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde haber takip etti, söyleşiler ve canlı yayınlar yaptı. 2003 yılında iki ay boyunca Irak’ın işgalini Bağdat ve Kuzey Irak’tan takip etti. 2005 yılında  ATV Haber Washington Temsilcisi olarak mesleğine Amerika’da devam eden Yılmaz, 2012 yılından bu yana da Amerika’nın Sesi’nde çalışıyor.

XS
SM
MD
LG