Erişilebilirlik

Sağlık Bakanlığı Acilen 31 Bin 287 Sözleşmeli Personel Alacak


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, farklı branşlarda 17 bin 287 sözleşmeli sağlık personelinin hızlı bir şekilde işe alınacağını açıkladı. Yarın başlayacak başvuru işlemleri, internet üzerinden yapılabilecek.

Koca, yaptığı yazılı açıklamada, bakanlığın taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 18 bin sözleşmeli sağlık personeli alacaklarını ifade etti.

Hangi branşlarda personel aranıyor?

Koca, 11 bin hemşire, bin 600’ü ebe ve 4 bin 687’si sağlık teknisyeni/teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında sağlık meslek mensubu alıyoruz” açıklaması yaptı.

17 bin 287 sözleşmeli sağlık personelinin yanısıra temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14 bin işçi alımı yapılacağı da açıklandı.

Başvurular nasıl yapılacak?

Başvuruların, ÖSYM’nin internet sitesinde yayınlanacak ve tercihler 26 Mart– 1 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılabileceği belirtildi. Bu konudaki duyurular, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet sitelerinden takip edilebilecek.

Temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak isteyenler ise, 26 Mart– 30 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu’nun internet sitesi üzerinden başvuru yapabilecek.

Koca, açıklamasında “Bu atamaların, salgınla daha etkili mücadele etmemize ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum” ifadesini de kullandı.

XS
SM
MD
LG