Erişilebilirlik

Ricciardone'den 'Demokratikleşme Paketi' Övgüsü


Francis J. Ricciardone
Amerika’nın Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı demokratikleşme paketi dolayısıyla Türkiye açısından umutlu olduğunu ifade etti. Ricciardone, "Demokrasinizi ileriye götürme konusundaki çabalarınızı takdir ediyoruz" dedi.

Büyükelçi Ricciardone, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 1 Ekim'deki açılış resepsiyonuna katılamadığı için bugün Meclis Başkanı Cemil Çiçek'i makamında ziyaret etti. Ricciardone, Çiçek ile bir buçuk saat süren görüşmesinin ardından basın mensuplarına kısaca açıklamalarda bulunarak, "Sayın Çiçek'e yeni yasama yılında başarılar dilerim. Kendisiyle görüş alışverişinde bulundum" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı 'Demokratikleşme Paketi'ni de değerlendiren Ricciardone, şunları dile getirdi:

"Ne yapacağınız konusu siz Türklerin karar vereceği bir husus. Biliniz ki dünyadaki bütün dostlarınız Amerikalılar ve Avrupalılar da dahil, tartışmalarınızı büyük ilgi ve saygıyla takip ediyoruz. Demokrasinizi ileriye götürme konusundaki çabalarınızı takdir ediyoruz. Siz bunu başaracaksınız."
  • 16x9 Image

    Yıldız Yazıcıoğlu

    Yıldız Yazıcıoğlu, 1994-1998 döneminde Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Mesleğe 1997 yılında Cumhuriyet’te stajyer olarak başladı. 1998-2000 döneminde yüksek lisans eğitimine devam etti. 2000 – Mayıs 2009 döneminde Milliyet’te mesleki kariyerini cumhurbaşkanlığı ve parlamento muhabirliği noktasına taşıdı. 2009 - 2011 yıllarında ABD’nin başkenti Washington DC’de kariyerini sürdürdü ve farklı medya kuruluşları için temsilcilik – yorumculuk görevlerini yürüttü. Bu dönemde VOA Türkçe’de eğitim aldı ve görev yaptı. Ardından Ankara’ya dönüşünde Habertürk TV’de, ArtıBir TV’de görevler üstlendi. Şu anda VOA Türkçe ekibinde görev almayı sürdürüyor.

XS
SM
MD
LG