Erişilebilirlik

Reyhanlı’ya Roket Saldırıları Devam Ediyor


Reyhanlı’ya Roket Saldırıları Devam Ediyor
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Zeytin Dalı Harekatı’nı yürüttüğü Suriye'nin Afrin bölgesinden atıldığı düşünülen roketlerden biri Hatay’ın Reyhanlı ilçesine bağlı Gültepe Mahallesi'nde bulunan bir eve isabet etti. Saldırıda 1 kişi hayatını kaybetti. 1 kişi de yaralandı.

Saldırının ardından olayın olduğu bölgeye çok sayıda sağlık, itfaiye ve polis ekibi sevk edildi.

Aynı anda çok yakın bir eve daha roket mermisi isabet etmesi sonucu ise ölen ya da yararlanan olmadı. Maddi hasarın meydana geldiği evlerden birinde oturan Mustafa Narlı devletimizin yanında olduğunu biliyoruz dedi.

Narlı, “Yaşanan patlama burayı sarstı ve buradaki evlere büyük hasar verdi. Elektrik kablolarını vs. her şeyi kopardı. Ölü burada yok ama diğer düşen tarafta var. Tedirgin oluyoruz tabi ki. Ama devletin yanımızda olduğunu biliyoruz” dedi.

Öte yandan diğer bir roket mermisi boş bir araziye diğeri de bir evin bahçesine düştü. Güvenlik güçleri, evin bahçesine düşen roket mermisinin patlamadığını ifade etti.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre, TSK’nın 20 Ocak 2018’de Suriye’nin Afrin bölgesine başlattığı askeri operasyonda aradan geçen 11 günde Kilis merkezine 22 roketli saldırı, Hatay'ın Reyhanlı, Hassa ve Kırıkhan ilçelerine 30 roketli saldırı olmak üzere toplam 52 roket saldırısı düzenlendiği açıklandı. Bu saldırılarda 3’ü Türk, 2’si Suriye vatandaşı olmak üzere toplam 5 kişi hayatını kaybetti, 73 kişi ise yaralandı.

XS
SM
MD
LG