Erişilebilirlik

Referandum Sonucunu Protestolar Sürüyor


Referandum Sonucunu Protestolar Sürüyor
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Referandum Sonucunu Protestolar Sürüyor

İstanbul Beşiktaş’ta kartal heykeli önünde bir araya gelen göstericiler geçtiğimiz hafta anayasa değişikliği için yapılan referandumda, Yüksek Seçim Kurulu’nun referanduma yapılan itirazları reddetmesi ve mühürsüz oyları geçerli kabul etmesini protesto etti.

''Referandum iptal edilsin” yazılı pankart açan kalabalık grup, “Hayır kazandık”, “Tek adama hayır” ve “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganları atarak protestosunu sürdürdü.

Referandumu protesto etmek için Kadıköy'den Beşiktaş'a geldiğini belirten Hasan Aydın, ‘Hayır'ın kazandığını, ‘Evet'in kaybettiğini söyledi. Bunu ilan etmek için toplandıklarını belirten Aydın, gerekirse her gün burada toplanmaya devam edeceklerini belirtti.

Hukuk öğrencisi Emre Yaralı ise yapılan referandumun gayrimeşru olduğunu ve halka sordukları referandumda, halkın cevabını kabul etmediklerini dile getirdi. Yaralı, yapılan referandum sonucunda açık ara ‘Hayır'ın önde olduğunu düşündüğü ifade etti ve adaletin uygulanmasını istediklerini belirtti.

Emekli öğretmen Ahmet Seracı, ‘Hayır’ oylarının daha fazla olduğunu düşündüğünü söyleyerek haklarını sonuna kadar savunmak için burada toplandıklarını ve referandum iptal edilene kadar mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

Çok sayıda polisin görev aldığı protestoda, alana alınacak protestocular tek tek arandı.

Islıklarla protestolarına devam eden kalabalık grup, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı

XS
SM
MD
LG