Erişilebilirlik

Putin Trump’ın Biden Ailesiyle İlgili İddialarını Reddetti


Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin, Demokrat Parti başkan adayı Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden’ın geçmişte Ukrayna ya da Rusya’da yaptığı işlerle ilgili bir suç görmediğini söyledi.

Putin Trump’ın yorumlarıyla ilgili sorulara yanıt verirken bu açıklamayı yaptı.

Anketlerde Biden’ın gerisinde olan Trump, Biden ve oğluyla ilgili suçlamalar yöneltiyor.

Putin, ülkesinin Amerika’da 3 Kasım’da seçilecek başkanla çalışacağını belirtti, bununla birlikte “sert” olduğunu belirttiği Biden’ın Rusya açıklamalarına dikkat çekti.

Putin’in Pazar günü televizyondan yayınlanan konuşmasında Trump’a yönelik daha az dostça olduğu yorumları yapılıyor.

Hunter Biden’ın Ukrayna’da geçmişte bir şirketi olduğunu ya da hala olabileceğini kaydeden Putin, “Bu bizi ilgilendirmez. Bu Amerikalılar’ı ve Ukraynalılar’ı ilgilendirir” dedi.

Putin, Hunter Biden’ın elde ettiği gelirle ilgili suç unsuru görmediğini, en azından bu konuyla ilgili kendilerinin bir bilgisi olmadığını belirtti.

Putin, Trump’ın eski Moskova belediye başkanının eşinin Hunter Biden’a ödeme yapmasıyla ilgili iddialarına da karşı çıktı ve Hunter Biden’la söz konusu kişi arasındaki ticari ilişkiyle ilgili bir şey bilmediğini söyledi.

Trump, Putin’in Moskova eski belediye başkanıyla bağlantılarını da gündeme getirmişti.

Joe Biden oğluyla ilgili iddiaların gerçek olmadığını kaydediyor.

Amerika’da istihbarat örgütleri Rusya’nın 2016 seçimlerine Trump’a destek amacıyla müdahale etmeye çalıştığı sonucuna varmıştı.

Rusya suçlamayı reddetse de istihbarat örgütleri Rusya’nın 2020 seçimlerine yine müdahale etmeye çalıştığını belirtiyor.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

EKOTÜRK Stüdyo VOA 2 Temmuz-6. Gün
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:26:03 0:00
XS
SM
MD
LG