Erişilebilirlik

PKK’ya Son Yılların En Büyük Operasyonu


Diyarbakır’ın kuzey kesimlerinde bulunan PKK’ya ait kamplara yönelik son yılların en büyük operasyonu başlatıldı. Operasyonda karadan bini aşkın güvenlik görevlisine uçaklar da destek veriyor

PKK’nın kamplarının bulunduğu alanı çembere alan güvenlik güçleri hem karadan hem havadan operasyon düzenliyor. Havadan gözetleme araçlarıyla kontrol altına alınan bölge savaş uçakları tarafından kısa aralıklarla bombalanıyor. Diyarbakır’dan kalkan savaş uçaklarının hedefinde sadece PKK kampları bulunmuyor. Bölgede bulunan Hint keneviri tarlaları da uçaklar tarafından bombalanıyor.

Operasyon bölgesine giden bütün yollar tutulurken, 5 kilometrede bir kontrol noktaları kuruldu. Bölgeye giren asker ve polis timleri mühimmat depoları, sığınak ve kenevir tarlalarını hedef alıyor.

Güvenlik kaynakları operasyon yapılan bölgenin PKK’nın Türkiye içindeki en önemli üslenme alanlarından biri olduğunu belirtti. Bölgede PKK’ya ait çok sayıda depo ve sığınak bulunuyor. Bölge ayrıca PKK’nın patlayıcı ürettiği yerlerin başında geliyor.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Trump'ın Evinde Aramaya Onay Adalet Bakanı'ndan
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:33 0:00
XS
SM
MD
LG