Erişilebilirlik

"Özel Kuvvetler Komutanı ve Bataryalar Sınırda"


Arşiv

Türk medyasında yer alan haberlerde Suriye sınırına yönelik askeri sevkiyatın artırılmasının ardından Genelkurmay Başkanlığı Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Zekai Aksakallı ve beraberindeki askeri bir heyetin sınır bölgesine gittiği kaydedildi.

Anadolu Ajansı’na dayandırılan haberlerde Tümgeneral Aksakallı’nın sınırda incelemelerde bulunmak üzere Kilis’e gittiği ve sınırdaki gelişmeler ve mevcut önlemler konusunda bilgi aldığı bildirildi. Aksakallı’nın aldığı brifing sonrasında Öncüpınar Gümrük Kapısı’na gittiği de belirtildi. Hudut karakoluna giden Aksakallı’nın Suriye sınır hattında görev yapan askerlerle görüştüğü de gelen bilgiler arasında.

Daha sonra Ardıçlı sınır karakoluna giden Tümgeneral sınırın sıfır noktasında konuşlandırılmış olan askerlerle de görüşüp, sınırdan ayrıldı.

Haberlerde, Aksakallı'ya Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tümgeneral Cemalettin Doğan’ın da eşlik ettiği bilgisi yer aldı.

Ankara’nın Polatlı ilçesinden gönderilen top ve füze bataryalarının yer aldığı konvoyun da Kilis’e ulaştığı gelen bilgiler arasında. Askeri teçhizat da taşıyan konvoyun geçişi sırasında geniş güvenlik önlemleri alındı.

Geçtiğimiz günlerde de 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, Kilis’e giderek sınır karakollarını denetlemişti.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Biden Enflasyonu Düşürme Yasasını İmzaladı
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:36 0:00
XS
SM
MD
LG