Erişilebilirlik

Oruç Tutanları Tok Tutacak Bir Seçenek


Oruç Tutanları Tok Tutacak Bir Seçenek
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:01:17 0:00

Bu yıl yaz mevsimine denk gelen Ramazan ayında, oruç süresi günde 16 ila 20 saate kadar uzuyor. Philadelphia’da yaşayan psikiyatrist Doktor İmran Posner, oruç tutanların ramazanı daha kolay geçirmesi için, açlığı bastıran ve enerji veren bir gıda ürünü geliştirmiş.

Doktor İmran Posner ve arkadaşı Farid Sanders, “Ramazan Enerji Barı”nı üreten “Fajr Foods” adlı firmayı iki yıl önce New York’ta kurmuş: “En büyük hedefimiz, Müslümanlar’ın orucu tamamlamasına yardımcı olmak. Hem işinin yoğunluğu yüzünden oruç tutmaya isteksiz insanlara hem de oruç tutan ama zorluk yaşayanlara yardımcı olmak istiyoruz.”

Ramazan Enerji Barı, hazmı çok uzun süren pişmemiş mısır nişastası içeriyor. Bu da insanların kendilerini tok hissetmesini sağlayarak orucu kolaylaştırıyor. Fajr Foods, online satışı yapılan Ramazan Enerji Barı’nın patentini de almış. Yıl boyunca satılan ürüne talep Ramazan ayında büyük oranda artmış. Öğün yerini tutan enerji barını herkesi tüketebilir: “Çok yoğun olduğunuz ve yemek yemeye vakit bulamadığınız zamanlarda Ramazan Enerji Gofreti iyi bir alternatif olabilir.”

Ramazan Enerji Barı şimdilik sadece çikolatalı olarak üretiliyor. Fajr Foods yetkilileri yakında farklı çeşitler üretmeye başlayacaklarını söylüyor.

XS
SM
MD
LG