Erişilebilirlik

Olimpiyat Sporcusu Yetiştirmek


Hugo Boss, Vicks, Duracell gibi dünyanın birçok ünlü markasını bünyesinde bulunduran Amerikan şirketi Procter & Gamble, olimpiyatlara başka bir açıdan bakan ilgi çekici bir belgesel hazırladı.

Procter & Gamble şirketi her olimpiyat sporcusunun arkasında bir anne olduğuna dikkati çekiyor. Sporcuların yaşamlarının ayrıntılı şekilde belgelendiği, fakat annelerin bu süre boyunca yaşadıkları deneyimlerin nadiren araştırıldığı göz önünde bulundurarak bu belgeseller hazırlanmış.

Belgeseller annelerin gözünden sporcuların gösterdiği fedakarlık ve özveriler, kendilerini bulmaları, kaybetmeleri ya da kazanmalarına karşı ne olursa olsun yollarına devam etmelerini anlatıyor.

Daha önce hiç görmediğiniz bir şekilde Olimpiyat sporcuların (ve annelerinin) hikayelerini aşağıdaki videolardan izleyebilirsiniz.

Nevin YANIT - 1986 doğumlu Türk 100 metre engelli koşucusuMary KOM - 1983 doğumlu Hint boksörGabby DOUGLAS – 1995 doğumlu Amerikan artistik jimnastikçiJordyn WIEBER - 1995 doğumlu Amerikan artistik jimnastikçiLolo JONES – 1982 doğumlu Amerikan 100 metre engelli koşucusuHenry CEJUDO – 1987 doğumlu Amerikan serbest güreşçiAlicia SACRAMONE – 1987 doğumlu Amerikan artistik jimnastikçiShawn JOHNSON - 1992 doğumlu Amerikan artistik jimnastikçiDiana LOPEZ - 1984 doğumlu Amerikan TaekwondocuRyan LOCHTE - 1984 doğumlu Amerikan yüzücüVideoların tümüne Procter & Gamble'ın YouTube sayfasından ulaşabilirsiz
http://www.youtube.com/user/ProcterGamble/videos?view=1
XS
SM
MD
LG