Erişilebilirlik

Olimpiyat Basın Merkezi Tam Not Aldı


Olimpiyat Basın Merkezi Tam Not Aldı
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00
Sochi Kış Olimpiyatları basın merkezi, olimpiyat parkının hemen yanında.
Eğer Olimpiyatları izliyorsanız, bilin ki haberlerin hemen hepsi bu basın merkezinden kaynaklanıyor.

Sochi Kış Olimpiyatları Basın Merkezi Yöneticisi Mikhail Demin, amaçlarının haber ajanslarına, gazetelere ve televizyonlara en iyi teknik altyapıyı sağlamak olduğunu belirtiyor ve ekliyor: "Eğer şu ana kadar aldığınız haberlerden memnunsanız, işimizi başarıyla yapmışız demektir.”

Basın mensuplarının bazılarının otel odalarıyla ilgili sorunlar dile getirmelerine rağmen, basın merkeziyle ilgili olarak övgünün haricinde hiç şikayet gelmemiş.

Muhabir Charles Belle, Amerika çapında 200 gazeteyi temsil eden Ulusal Gazete Yayıncılık Derneği için çalışıyor ve bu katıldığı onikinci olimpiyat: “Basın merkezi mükemmel. Olimpiyatlarda interneti ilk kez bir sponsor sağlıyor, eğer internetle ilgili bir sorununuz olursa size hemen yardımcı oluyor. Eski olimpiyatlardan çekilmiş fotoğrafları etrafa yerleştirmişler, bu da olimpiyatları izlemeye gelen basın mensupları için çok güzel bir şey.”

24 saat açık olan basın merkezinde ayrıca sporcular ve yetkililerle röportaj için ayrılmış olan irili ufaklı odalar var.

Basın merkezi Sochi’nin merkezine bir saat mesafede olduğu için süpermarket, çamaşırhane, posta ofisi, spor salonu ve hediyelik eşya dükkanı gibi ihtiyaç duyulabilecek birçok hizmet de düşünülmüş.

Eğer çay içip, birşeyler atıştırmak istiyorsanız, basın merkezine gelebilirsiniz.

Japon Times spor editörü Jack Gallagher, basın merkezinden çok etkilenmiş. Organizasyonun çok başarılı olduğunu belirten Gallagher, yazıcılarıyla, televizyonlarıyla ve tüm görevlileriyle basın merkezinin çok iyi hazırlandığını ve dolayısıyla tesisi kullananların da buradan en iyi şekilde yararlandığını söylüyor.

Peki, Olimpiyatlardan sonra basın merkezine ne olacak?

Basın merkezi yöneticisine göre burası çalışma ortamı olarak çok güzel. Ancak olimpiyatlar bittikten sonra tüm bina tekrar düzenlenerek, alışveriş merkezine dönüştürülecek.

Planlara göre, şimdilerde basın mensuplarının yararlandığı yumuşak koltuklu ve ferah konferans salonları da sinema salonuna çevirilecek.
XS
SM
MD
LG