Erişilebilirlik

O.J. Simpson’a Şartlı Tahliye


O.J. Simpson’a Şartlı Tahliye
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

Dokuz yıldır hapis yatan Amerika’nın ünlü sporcusu O.J. Simpson’ın şartlı tahliye talebi kabul edildi. 70 yaşındaki Simpson, Las Vegas’ta bir otel odasında iki koleksiyoncuyla kendisine ait eşyaları çaldıkları gerekçesiyle kavga ettikten sonra, silahlı soygun ve adam kaçırma suçlarından tutuklanmıştı.

Dokuz yıldır hapis yatan Amerika’nın ünlü sporcusu O.J. Simpson’ın şartlı tahliye talebi kabul edildi.

Ancak Simpson’ın serbest bırakılması 1 Ekim tarihini bulabilir.

70 yaşındaki Simpson, Las Vegas’ta bir otel odasında iki koleksiyoncuyla kendisine ait eşyaları çaldıkları gerekçesiyle kavga ettikten sonra, silahlı soygun ve adam kaçırma suçlarından tutuklanmıştı.

Simpson, şartlı tahliye kuruluna “Cezamı çektim, bunu da herkesin yapabileceği saygı çerçevesinde en iyi şekilde yaptım” dedi. Eski futbol yıldızının tahliye duruşması Amerika’da televizyonlardan canlı yayınlandı.

Kot pantolonla duruşma salonuna gelen Simpson bir ara heyet başkanının yaşını yanlışlıkla 90 olarak söylemesi üzerine güldü.

Simpson, kimseye silah çekmediğini ya da tehditte bulunmadığını söyledi.

Oturum bir saatten biraz fazla sürdü.

Oturuma ara verildiğinde, şartlı kurul heyeti karar almak için bir başka odaya geçti.

Aranın ardından gelen kurul üyeleri oybirliğiyle Simpson’ın serbest bırakılmasına karar verdi.

Simpson’ı savunanlar söz konusu cezanın ağır olduğunu, Simpson’ın bu davada 1995’deki cinayetler nedeniyle cezalandırıldığını kaydetti. Yüzyılın davası olarak nitelenen olayda Simpson, eski karısı Nicole Brown ve arkadaşı Ronald Goldman’ı öldürmekle suçlanmıştı.

Karar açıklanmadan önce Simpson’ın soyduğu iki koleksiyoncudan Bruce Fromong, eski futbol yıldızının kendisine hiçbir zaman silah doğrultmadığını, yanındaki kişinin silah doğrulttuğunu belirtti. Fromong, Simpson’ın serbest kalmayı hakettiğini söyledi.

Fromong, “O iyi biri, bir hata yaptı” dedi ve ikisinin hala arkadaş olduklarını söyledi.

Simspson’ın şartlı tahliye kurulu üyelerine son söz olarak, “Olanlardan üzgünüm, üzgünüm. Buna değmezdi, üzgünüm” dedi.

XS
SM
MD
LG