Erişilebilirlik

Obama'nın Benzeri Komedyen Paylaşılamıyor


Obama'nın Benzeri Komedyen Paylaşılamıyor
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00
Linki indirmek için

Eski bir beden öğretmeni olan Larry Graves, Başkan Obama'ya çok benziyor ve sahnede yaptığı esprilerle izleyicileri kırıp geçiriyor

Bazı ülkelerde siyasi liderleri taklit edenler tutuklanıyor. Ancak ifade özgürlüğünün korunduğu ülkelerde siyasetçiler sık sık taklit ediliyor. Washington’da Başkan Obama’ya benzeyen bir kişiyse konferanslarda ya da başka etkinliklerde izleyicileri bu şekilde eğlendirerek hayatını kazanıyor.

Başkan Obama, Virginia’daki bu otele çevreci bir örgütün yıllık toplantısına katılmak için geldi. Ama bu kişi Başkan Obama değil, Obama’ya çok benzeyen Larry Graves.

Larry Graves: “Çevre Bilgi Örgütü’ne beni çağırdığı için teşekkür ediyorum. 30. yıldönümünüz olduğunu öğrendim, kutlarım.”

Mike Farrell, Graves içeri girdiğinde şaşırdığını söylüyor: “Hal ve tavırları, konuşma tarzı, saçının şekli, kısaca herşeyiyle Obama’ya benzerliği çok şaşırtıcı.”

Obama’nın benzerinin yanındaki iki Gizli Servis ajanını canlandıranlar da son derece gerçekçi.

Matt Baldwin beş yıldır Graves’le çalışıyor: “Kimileri yanıma gelip ‘bu gerçekten de Obama mı?’ diye sordu. Hiçbir şey söylemedim. Çok komikti.”

Arizona eyaletinden çevre danışmanı Eric Goeller, Larry Graves’le fotoğraf çektirmek isteyenlerden: “Başkan Obama’nın benzeriyle çektirdiğim bu fotoğrafı Arizona’daki tanıdıklarıma gönderdim. Başkanla tanışmamla ilgili en az 25 mesaj geldi.”

Bazıları için Graves’le tanışmak, Başkan Obama’yı görmek gibi.

Sean Fitzgerald, Graves’le çevre sorunları hakkında konuşuyor: “Bu kişi gerçekten başkan olsa nasıl olurdu diye düşünüyorum.”

Graves, başkan olmadığını bilseler de insanların yaklaşımına şaşırıyor: “İnsanların bana saygı ve heyecanla yaklaşıyor olmalarına hayret ediyorum.”

Taklit kariyerine Obama’nın ilk başkanlık kampanyasında başlayan Graves aynı zamanda bir ilkokulda beden eğitimi öğretmenliği yapıyor.

Öğretmenlerinin Obama’yı taklit ettiğini bilmeyen öğrenciler, Graves’in başkanı oynadığı bir videoyu izliyor. Öğrenciler önce Obama’yı izlediklerini sansa da, sesi, Graves’i ele veriyor.

Graves, Obama’ya iyice benzemek için makyaj yapıyor. Kaş ve dudak rengini koyulaştırıyor, Obama’nın yüzündeki beni eklemeyi de unutmuyor. Boyalı saçlarını, Obama’ya benzemesi için öne doğru tarıyor.

Graves, Obama’nın konuşma tarzını öğrenmeninse zaman aldığını söylüyor.

Graves’e göre Obama’yla başka benzerlikleri de var: “İkimiz de aynı boydayız, solağız ve basketbolu seviyoruz.”

Başkan Obama’yla tanışmadığını söyleyen Graves, bir gün birlikte basketbol oynamayı umuyor: “Obama’nın beni basketbolda yeneceğini sanmıyorum.”

Graves, Obama’nın seçimi ikinci kez kazanmasından memnun. Bunun nedeni sadece Obama’yı lider olarak beğenmesi değil, aynı zamanda taklit kariyerine devam edebilecek olması.

Graves: “İnsanları eğlendirmeyi seviyorum. Aynı zamanda kendim de eğleniyorum.”

Vince Brennan, Larry Graves’in çevre konferansına katılmasından memnun: “Başkanın bizi görmeye gelmesi çok güzel.”

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

ABD'den Türkiye'ye F-16 Desteği - 30 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:50 0:00
XS
SM
MD
LG